SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş Kulübü Başkan Fikret Orman, yaşanan son olaylardan sonra ayrıcalık değil adalet peşinde olduklarını belirtti.

Kulüp dergisinin 2014 Ocak sayısında kaleme aldığı yeni yıl yazısında bu sezon Beşiktaş’ın yaşadığı olumsuzluklara değindi. Siyah beyazlı kulübe yönelik oynanan oyunlar olduğunun altını çize başkan Fikret Orman’ın yazısından öne çıkanlar şöyle:

“2014 YILINDA TÜM CAMİAMIZA SAĞLIK BAŞARI VE MUTLULUKLAR DİLERİM”

“110 yaşını geride bırakan Beşiktaşımız için 2014 yılı, hem gururu hem umudu hem de mutluluğu temsil edecek bir yıl olacaktır. Biz de Beşiktaş ailesi olarak 2014 yılını yeni umutlarla, yeni heyecanlarla, yeni beklentilerle ve yeni hedeflerle karşılıyoruz. Tüm camiamıza 2014 yılında sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.

“BU YAZIDA KULÜBÜMÜZE YAPILAN YANLIŞLIKLARDAN BAHSEDECEĞİM”

Etik değerleri her zaman önemseyen, şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanmayı amaç edinmiş bir kulübün başkanı olarak, maalesef bu yazımda futbol takımımızın yaşadığı haksızlıklara değinmeden geçemeyeceğim. Sizlere, 110 yılını devirmiş bir çınarın sevdalısı olarak ve hayatta başı hep dik durmanın gururunu her zaman yaşayarak, kulübümüzü tekrar eski dönemlerdeki gibi şanlı günlerine taşıyacak olmanın mutluluğu ile kısa dönemde yaşanılan olumsuzluklardan bahsetmek istiyorum.

“KULÜBÜMÜZE YÖNELİK BİR TAKIM OYUNLAR OYNANMAKTA”

Galatasaray maçından başlayarak, özellikle Kasımpaşa maçında devam eden kulübümüze yönelik bir takım oyunların oynanmakta olduğu, dikkatinizden kaçmamıştır. Stadımızın yapım aşamasında tüm camia olarak kenetlenmişken, dışarıdan yaratılan bir kaos ortamının içine çekilmek istememiz ilginçlik taşımaktadır. Bildiğiniz üzere, ilk olarak Galatasaray maçında güvenlik ihlali nedeniyle dört maç ceza aldık. Her maçımızı deplasmanda oynarken, bir de iç sahada seyircisiz oynama cezası yedik. Tam cezamız bitti derken Kasımpaşa maçındaki rezaletler yaşandı. Tüm Beşiktaşlılar’ın yanı sıra bütün futbol kamuoyunun da açık ve net olarak gördüğü üzere, hakem kural hatası yapmış, raporlar değiştirilmiş, yetkililer raporları daha görmeden adeta yangından mal kaçırırcasına hakem lehine açıklamalar yapmıştır.

“101. YILIMIZDA YAŞANANLAR HEPİMİZİN HAFIZALARINDA’

“101. yılımızda yaşananlar, eminim hepinizin hafızalarındadır. Bizler, üzerimizde tekrar bu oyunların oynanmasına izin vermeyeceğiz. Ayrıcalığın değil, doğrunun ve adaletin peşindeyiz. Bu mücadeleyi de, Beşiktaş camiası olarak her zamanki gibi birlik ve beraberlik içinde yürüteceğiz ve bu zor durumdan en kısa sürede çıkacağız.”

“KAZDIKLARI KUYUDA…”

“Hayatımda yaşadığım en büyük onur, Beşiktaşım’a başkan olmaktı. Ben, bunu hiçbir zaman tek başıma yaşama taraftarı olmadım. Biz bilinciyle hareket etmeyi amaç edinmiş bir Beşiktaşlıyım. Bu onurun değerini ve yüceliğini en iyi anlayacak olan da, aynı onuru taraftar olarak yüreğinde taşıyan Beşiktaşlılar’dır. Öğrenileceği ve anlaşılacağı gibi Beşiktaşlılık, bir bütünlüktür. Beşiktaşlı olmak, bir ayrıcalıktır. Beşiktaşlılık ve Beşiktaş sevgisi, o kadar farklı ve paha biçilmezdir ki; hayatın her anında yürekle beraber atar ve hayattaki her sevginin üzerindedir. Bu sevgi, sevgisizlere bir ders niteliği şeklinde tezahür ederek, onların kazdıkları kuyularda yok olmalarını sağlayacaktır. ”