SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Demirel’in hedefindeki isim!

12 Dev Adam'ın yeni koçu belli oluyor.Türkiye Basketbol Federasyonu, İtalyanlar'ın dünyaca ünlü koçu ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

Güncellenme: 15:28, 31/12/2013
İşte Demirel’in hedefindeki isim!

Amkspor.com / Sercan AKKUŞ

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın hüsranla bitmesinin ardından, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, hoca arayışlarına hız kaybetmeden başladı.

Tanjevic’in görevden ayrılmasının ardından, A Milli Takım'da tekrar gözler İtalyan hoca Ettore Messina’ya çevrildi. Türkiye Basketbol Federasyonu,  Messina ile yaptığı görüşmelerden olumlu yanıt aldı. CSKA Moskova’nın başında bulunan Ettore Messina, Rus kulübüyle olan sözleşmesindeki bazı pürüzleri giderdikten sonra, A Milli Takım ile sözleşme imzalayacak.

“FENERBAHÇE ÜLKER’İN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞIYORUM”

TBF’nin gündeminde olan ve Fenerbahçe’nin Ülker’in Başantrenörüğünü yapan Zeljko Obradovic, hakkında çıkan iddiaları ‘Euroleague Özel’ programında şu şekilde yanıtladı:

“Böyle dedikodular çıkıyor. Yunanistan'da çalıştığım zamanda da Yunan Milli Takımı için adım geçiyordu. Ancak ben şu anda sadece Fenerbahçe Ülker'in başarı için çalışıyorum. Başka bir şeyle ilgilenmiyorum. Beni Türk Milli Takımı'na layık görenlere de teşekkür ediyorum. Ancak dediğim gibi sadece Fenerbahçe Ülker'deki genç oyuncuların yetişmesine yardımcı olmaya çalışıyorum”

Yayınlanma Tarihi:15:04,