SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karadeniz’den Bilic’e salvo

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, başkan Fikret Orman'ı ekonomik anlamda iyimser olduğunu ve tablonun parlak olmadığnı savundu.

Güncellenme: 12:04, 31/12/2013
Karadeniz’den Bilic’e salvo

Yalçın Karadeniz, Bilic’in ligin ilk yarısında özellikle oyunu okuma ve oyuncu değişikliklerinde hatalar yaptığını savunarak, “Teknik direktörümüzün daha az yanlış yaptığı bir yıl geçireceğimizi umuyorum. Bilic ligin ilk yarısında, özellikle oyunu okuma ve oyuncu değişiklikleri konusunda bariz hatalar yaptı” dedi. Yeni yıldan umutlu olduklarını belirten Karadeniz, “Yeni sene, bizim için yepyeni umutlarla beraber geliyor. Kadroya yapılacak takviyelerle birlikte, 2014’te daha güçlü bir Beşiktaş izleyeceğiz. Transferde öncelik savunmaya verilmeli. Şiddetle bir stopere ihtiyaç var. Sağ ve sol bek pozisyonlarında oynayacak kaliteli oyuncular da alınmalı” ifadelerini kullandı.

“ŞANSSIZ GÜNLER GEÇİRDİK”

2014 yılının özellikle sportif beklentilerin karşılanması adına son derece önemli olduğunu belirten Karadeniz, Beşiktaş camiasının 2013 yılında son derece şanssız günler geçirdiğini kaydetti.

“Geride bırakmaya hazırlandığımız yıl bizim adımıza çok yorucu ve zor geçti” diyen Karadeniz, “Camia olarak çok yıprandık. Öne geçtiğimiz karşılaşmaları kazanamayıp, 12 puan yitirdik. Haksız cezalar ve talihsiz sakatlıklarla boğuştuk. Tüm bu faktörler, bizim zirveden uzak kalmamıza neden oldu” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUK ZOR”

Yalçın Karadeniz, şampiyonluk şanslarının çok az olduğunu da söyleyerek şunları kaydetti:

“Büyük takımsanız, umudunuzu yitirmemeniz lazım. Rakiplerin sürekli kaybetmesi, Beşiktaş’ın da sürekli kazanması gerekiyor. Dürüst olmak gerekirse şampiyonluk şansı çok az ama mücadele etmekten vazgeçemeyiz. Ben sıralamada ikinci olmanın bile, Avrupa’ya gidebilmek adına büyük önem arz ettiğine inanıyorum. Bunun içinde elimizdeki kadrodan azami şekilde yararlanabilmeliyiz. 2014 takımımıza sakatlıktan çok sağlık getirsin. Oyuncularımızın ceza alıp sakatlanmadığı, bariz hakem hatalarından kurtulduğumuz günler görmek için dua ediyoruz.”

“YÖNETİM EKONOMİK ANLAMDA İYİMSER”

Karadeniz son olarak, siyah-beyazlı yönetimin yıl içerisinde, ekonomik anlamda dikkatli hamleler yapmak zorunda olduğunu işaret ederek, sözlerini şöyle noktaladı: “Başkanımız Fikret Orman ve yönetimimiz ekonomik anlamda biraz iyimser. Gelir-gider dengesini korumaları çok önemli. Maddi sıkıntılarla yalnızca Beşiktaş değil, diğer kulüpler de mücadele ediyor. Her ne kadar Sayın Fikret Orman, maddi anlamda bir istikrardan bahsetse de durum pek parlak gözükmüyor.”

Yayınlanma Tarihi:12:03,