SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’a başka Es Es’li

Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı için yerli rotasyonunu kuvvetlendrimeyi isteyen G.Saray, bir süredir gündeminde olan Erkan Zengin için girişimlerini hızlandırdı.

Güncellenme: 10:55, 31/12/2013
G.Saray’a başka Es Es’li

Ara transfer döneminde kadrosundaki yerli rotasyonunu artırabilmek için çalışan Galatasaray, bir süredir gündeminde olan Erkan Zengin için girişimlerini hızlandırdı.

Tıpkı savunmada olduğu gibi orta sahanın solunda da sorun yaşayan G.Saray, bu bölgeyi Erkan Zengin’le doldurmaya karar verdi. Bu nedenle Eskişehir Kulübü’yle irtibata geçen sarı-kırmızılılar, 28 yaşındaki oyuncu için 1.5 milyon Euro’luk teklifle kırmızı-siyahlıların kapısını çaldı.

Ancak Eskişehir, bu fiyatı beğenmedi ve G.Saray’dan bonservis ücreti olarak 3 milyon Euro talep etti. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın da “Gönderilebilir” dediği Erkan’ı, sarı-kırmızılıların hocası Roberto Mancini de takımında görmek istediği için pazarlıklar devam ediyor.

2009-10 sezonundan bu yana Eskişehir’de oynayan ve futboluyla İsveç Milli Takımı’na kadar yükselen çift pasaportlu Erkan, özellikle geçen sezon lig ve kupada 40 maçta attığı 13 golle ‘Büyükler’in dikkatini çekmeyi başarmıştı.

(vatan)

Yayınlanma Tarihi:10:53,