SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına transferde ses getirecek!

Trabzonspor'da teknik direktör Mustafa Akçay'ın istifa kararı alıp sonra da vazgeçmesinin ardından yönetim transfer harekatına başladı.

Güncellenme: 14:07, 31/12/2013
Fırtına transferde ses getirecek!

Teknik direktör Mustafa Akçay, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan tam yetki ve güvenoyu aldıktan sonra dün akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde kulüp personeli ile yemekte biraraya geldi.

Burada konuşan Akçay, Trabzonspor’un çıkarları için çalıştıklarını vurgulayarak, “Başkanımızla görüştük ve bazı sıkıntıların el birliği ile düzeltilebileceğine karar verdik. Şimdi elimizi taşın altına daha fazla sokma vakti” diyerek ekibine daha fazla çalışmaları gerektiğini anlattı.

ASLAN: “HOCAMIZI ÇOK YIPRATTILAR” Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan da Akçay’a sahip çıktı. Aslan, Doğan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, ligin ikinci yarısında güzel işler başaracaklarına inandıklarını vurgulayarak, “Hocamızı çok yıprattılar. Çok değerli bir insan. Hocamızın arkasında bizim durduğumuz gibi taraftarlarımızın da durması lazım. Kendi insanımızı yok etmeyelim, kendi insanlarımızın ayağını kaydırmayalım. Bu adam gerçek Trabzonsporlu. Üzülüyor tabi ki söylenenlere” dedi.

“ALMIŞ OLMAK İÇİN ADAM ALMAYACAĞIZ” Aslan, transfer komitesi olarak gerekli takviyeleri yapma adına yoğun mesai harcadıklarını da ifade ederek, “Devre arasında transfer yapmak çok kolay değil. Çok zor ve pahalı. İnce eleyip sık dokuyoruz. ‘Bulduk, aldık’ demeyeceğiz, almış olmak için adam almayacağız. Gerçekten ihtiyaç olan yere alacağız. O yüzden çok acele etmiyoruz. İlk aşamada kampa yetişmeyebilir alacağımız isim. 3-5 gün önce gelsin diye apar topar transfer yapmayacağız. Ama bu konuda uzun zamandır çalışıyoruz” diye konuştu.

“BAZI İSTANBUL KULÜPLERİ BİZ ALMAYALIM DİYE ÇOMAK SOKTULAR” Yapacakları takviyenin ses getireceğini de ifade eden Aslan, şöyle konuştu: “Öncelikli hedefimiz alacağımız ismin ses getirmesi ama asıl hedef tabi ki banko oynayacak olan bir oyuncu olması. Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. İsimler üzerinde çalışıyoruz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi isimleri olmadan açıklamak istemiyoruz. İstanbul kulüplerinin bazıları biz almayalım diye çomak soktular bazı işlerimize. Bu etik değil. Bunu yapanlar ahlaklı davranmıyor.”

“BİZİM FUTBOLCUMUZU AYARTMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİL” Aslan, kulübün menfaatleri doğrultusunda gerekeni yapacaklarını da vurgulayarak, “Bizim futbolcumuzu ayartmak kimsenin haddi değil. Eskiden yöneticilerin de kabahatleri var. ‘İstemiyoruz’ deyip el altından pazarlıyorlardı. Bundan sonra bizim oyuncumuzu almak isteyen önce bize gelecek, biz uygun görürsek bu transfer olacak. Volkan ve Batuhan ile ilgili henüz resmi teklif gelmedi. İstediklerini söyleyenler var ama bize ulaşan bir şey yok. Önce resmi teklif gelsin, bakarız. Sonuçta bunlar bizim oyuncularımız. Sokağa atacak halimiz yok. Onların da oynayacak kulüp bulmaları lazım. Bizim de bir kazancımız olmalı” dedi.

VOLKAN VE BATUHAN KAMPA DAVET EDİLMEDİ Bu arada, 5 Ocak’ta Antalya’da başlayacak olan devre arası kampına, sezonun ilk yarısında kadro dışı bırakılan Volkan ve Batuhan dışındaki tüm futbolcuların davet edildiği açıklandı. İki futbolcuya özel bir program verildiği ve transfer olmamaları halinde, kendilerine verilecek antrenör ile Trabzon’da çalışmalarının istendiği belirtildi. Sezonun ilk yarısında istediği kadar forma şansı bulamayan Janko, Alanzinho ve Giray Kaçar’ın ise kulüp aramaya başladıkları öğrenildi.

ÖZER HURMACI ADIM ADIM TRABZONSPOR’A Kasımpaşa’da kadro dışı bırakılan Özer Hurmacı’yı kadroda alternatif oyuncu sayısını artırmak ve rekabet sağlamak amacıyla transfer etmek isteyen Trabzonspor, oyuncunun da gelme isteğini dikkate alarak görüşmelerini hızlandırdı. Ancak Kasımpaşa’nın Özer Hurmacı’nın bonservisi için ilk etapta çok yüksek bir rakam talep ettiği, futbolcunun da Trabzonspor’a gelmek için alacaklarından feragat etmek istediği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:14:05,