SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özsoy, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde medyada, takım içinde huzursuzluk yaşandığı yönünde haberler yer aldığına işaret etti. PTT 1. Lig’de ilk yarının sona ermesinin ardından, takımdan ayrılmak isteyen futbolcuların bulunması nedeniyle bu tür açıklamaların normal olduğunu belirten Özsoy, kalmak istemeyen futbolcuları kadroda zorla tutmayacaklarını ifade etti.

Ligdeki her kulübün çektiği maddi sıkıntıları, Denizlispor’un da çektiğini aktaran Özsoy, kulübün sabit geliri bulunmadığını ve bütün gelirlerinin temlik altında olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Biz de yönetim olarak kısıtlı imkanlarla elimizi taşın altına koyduk. ‘Takım küme düştü’ denilirken güçlü bir yönetimle kulübü devraldık ve takımı düşme hattından uzaklaştırdık. Ligin ikinci yarısında gereken transferleri yapacağız. Eksik mevkileri tespit ettik ve takıma yararlı olacak oyuncular alacağız. Lig deneyimi olan ve isim yapmış pahalı transferler yapabiliriz ancak öncelikle Denizlispor’un geleceğini düşünmemiz gerekiyor. Hedefimiz play-off ve o hedefe ulaşmak için çalışacağız.”

Göreve geldikleri günden bu yana yaklaşık 5 milyon lira tutarında ödeme yaptıklarını ve giderler için paraya ihtiyaç duyduklarını belirten Özsoy, “Futbolcuların maç başı primlerini dağıttık ancak transfer ücretleri noktasında sıkıntı yaşıyoruz ve bu sıkıntıyı aşmak için çalışıyoruz. Bir yandan geçmiş dönemdeki futbolcuların paralarını ödüyoruz, bir yandan mevcut sıkıntılarla boğuşuyoruz. Zor günlerinde devraldığımız kulübü, yüzüstü bırakmak yerine yalnızca taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyarak bunu başaracağız. Bizim şu an tek istediğimiz, bu kulübe destek olunması” ifadelerini kullandı.

“İSTİFA ÇAĞRISI, BU TARAFTARA YAKIŞMIYOR”

Boluspor maçında taraftarlarca yönetime yapılan istifa çağrılarına da yanıt veren Özsoy, şunları kaydetti:

“Yapılan istifa çağrısı, bu taraftara yakışmıyor. Geçmiş dönemde görev yapanlara da ‘istifa edin’ dendi ve istifa ettiler. Bu iş, çocuk oyuncağı değil. Birkaç kendini bilmezin söylemiyle istifa etmeyiz. Biz bu göreve istifa etmek için gelmedik. Yusuf Şimşek (teknik direktör) ile yollarımızı demokratik bir şekilde ayırdık. Yerel yönetimlerin desteği olmazsa kulüplerin ayakta kalması zordur. Biz yönetim olarak gerekeni yapıyoruz. Denizli futbol kamuoyu da gerekeni yapmalı.”

Özsoy, maçlarda çıkan saha olayları ve yapılan çirkin tezahüratlar nedeniyle kulübün ciddi para cezaları aldığına da dikkati çekerek, taraftarları bu konuda sağduyuya çağırdı.

Takımın ilk yarıdaki performansını değerlendiren Özsoy, ligin ilk yarısının kendileri için çok iyi geçmediğini, özellikle son haftalarda iyi rakipler karşısında mağlubiyetler aldıklarını ancak ikinci yarıda daha iyi sonuçlar elde edeceklerini belirtti.

Öte yandan, futbolcuların 2 Ocak Perşembe günü Denizli’de toplanarak sezonun ikinci yarısının hazırlıklarını sürdürecekleri öğrenildi.