SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bize hesap sorarlar’

Önder Özen’in “Amatör ruhla oynuyoruz” açıklaması Beşiktaş yönetimini rahatsız ederken devre arası transfer istemesi de “Bu takımı o kurmadı mı?” şeklinde tepki gördü.

Güncellenme: 10:43, 31/12/2013
‘Bize hesap sorarlar’

Beşiktaş’ta yönetimle, sportif direktör Önder Özen'in arasına kara kedi girdi.

Özen'in 2-1 kaybettikleri Kasımpaşa maçının ardından susmayı tercih edip, 4-1'lik Elazığspor galibiyeti sonrası “Amatör ruhla oynuyoruz” demesi, siyah-beyazlı idarecilerin sabrını taşırdı.

Kendi aralarında yaptıkları değerlendirmede Özen'in kriz yönetimi ve transfer politikasında baltayı taşa vurduğu şeklinde görüş birliğine varan başkan Fikret Orman'ın kurmayları, şu sözlerle sportif direktörü eleştirdiler:

‘HESAP SORARLAR' “Takımda her oyuncu ortalama 1 milyon Euro alırken, “Amatör ruhla oynuyoruz” demek de neyin nesi. Biz gayet de profesyonel bir takımız. Yılda bu denli yüksek ücret kazanan kimse amatör olamaz.

Sezer Öztürk ve İbrahim Toraman kendi aralarında barıştı ancak onlara hâlâ ayrı ayrı idman yaptırıyor. Üstelik Metin Albayrak onların affedileceğini televizyonda söylerken, Özen ise kadro dışı bırakılan oyunculara “Siz Ümraniye'de kalıp, burada çalışacaksınız ve devre arası kampına da gelmeyeceksin” diyor.

İhtiyacımız olan bölgelerin oyuncuları kadromuzda var ancak onları kullanamıyoruz. Bu isimleri tüm sezon boyunca cezalandırmak ne kadar doğru? Hem 11 transferleri kendisi yaptı, hem de şimdi takviye istiyor. Kongreye gittiğimizde bize hesap sorarlar.”