SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransız Alpleri’nde kayak yaparken kaza geçiren ve hastanede tedavisine devam edilen Michael Schumacher’in ailesi doktorlara teşekkür ederken, özel hayata saygı duyulması ricasında bulundu.

Alman pilotun menajeri Sabine Kehm tarafından yayımlanan açıklamada, “Medyadan, aile mahremiyetimize saygı duymasını rica ediyor ve desteğiniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Aile, açıklamada, pilotun tedavisiyle ilgilenen doktorlara da teşekkür ederken, Schumacher’in tedavisi için mümkün olan her şeyin yapıldığından da emin olduklarını belirtti.

Önceki gün kaldırıldığı Grenoble Hastanesi’nde efsanevi pilotun sağlık durumuyla ilgili gün içinde yapılan basın toplantısında, Schumacher’in yaşam savaşı verdiği bildirilmiş ve beyninin sağ kısmının hasar gördüğü ifade edilmişti.

Formula 1’de 1994-2004 arası 7 kez dünya şampiyonu olan Alman pilot Schumacher, 3 Ocak’ta 45. doğum gününü kutlayacaktı.

Ünlü Formula 1 pilotu, Fransız Alpleri’nde yer alan Meribel’de sabah saatlerinde kızıyla kayak yaparken pist dışına çıkarak düşmüş, kaskı olmasına rağmen başını taşa çarparak ağır yaralanmıştı. Pist görevlilerinin erken müdahalesiyle helikopterle Moutiers’de bir hastaneye kaldırılan Schumacher, daha sonra Grenoble’daki CHU de Grenoble Hastanesi’ne sevk edilmişti.