SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taka Gazetesi Spor Müdürü Hamza Mısır, Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay’ın istifasının ardındaki nedenleri NTV Spor’a açıkladı.

Hamza Mısır, Mustafa Reşit Akçay’ın dün istifasını verdiğini ancak Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisine “Takımın patronu sensin istediğini gönder istediğini söyle alalım” demesiyle görevine geri döndüğünü söyledi.

Akçay’ın istifasının ardındaki nedenlerden bahseden Mısır, “Mustafa Akçay’ın sıkıntıları son maçla alakalı değil. Uzun bir süreden beri Akçay’ın oyuncular üzerinde bir oteritesi yoktu. Bu durumu yönetimin kendisine yardımcı olmamasına bağlıyordu” dedi.

Taka Gazetesi Spor Müdürü sözlerini, “Çaykur Rizespor maçında Volkan Şen ile başlayan kriz, Galatasaray maçında Colman’ın kırmızı kartıyla son buldu. Akçay’ın Colman’ın gereken cezayı alacağını ve maçı tribünden izleyerek diğer arkadaşlarıyla birlikte tatile çıkacağını belirtmesinin ardından Colman uçağa binmişti. Bu nedenlerden dolayı Mustafa Reşit Akçay istifa etti” şeklinde sürdürdü.

Bundan sonraki süreci de değerlendiren Mısır, “Benzer sorunlar daha önce Şenol Güneş döneminde de yaşanmıştı. Akçay, süper lig deneyimi az olan bir teknik adam. Trabzonspor’da çalışmak kolay değil. Bu sürecin ardından Mustafa Akçay’ın işi daha da zor olacaktır. Yönetimin yükü ağır. Ekonomik sıkıntılar yaşıyor. Diğer taraftan takıma takviye yapmak için para arıyor. Bunlara bakıldığında Akçay’ın işinin ikinci yarıda daha zor olacağı gözüküyor” ifadelerini kullandı.