SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, “Tarık Çamdal’ın sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili bir türlü çözüm bulunamadı. Bu genç kardeşimizin aklı, menajerinin kendi haklarını, afaki isteklerini alabilmek için çelinmiştir. Menajeri, oyuncumuzu da zor durumda bırakmıştır” dedi.

Hoşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, futbolcuların 5 Ocak 2014’e kadar izinli olduğunu belirterek, takımın bu tarihten itibaren Antalya’da kampa gireceğini kaydetti.

Eskişehirspor’un 14 Ocak’ta, Ziraat Türkiye Kupası grup maçında Akhisar Belediyespor ile karşılaşacağını ifade eden Hoşcan, şöyle devam etti:

“Hedeflerimizden ve politikalarımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Avrupa kupalarına giden bir kulüp olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımız çok iyi bilinsin. Sıkıntılı mali tabloya rağmen takım içindeki dengeler çok iyi götürülüyor. Tarık Çamdal ve Veysel Sarı’nın transferiyle ilgili ciddi konular görüşülüyor. Tarık Çamdal’ın sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili bir türlü çözüm bulunamadı. Bu genç kardeşimizin aklı, menajerinin kendi haklarını, afaki isteklerini alabilmek için çelinmiştir. Menajeri, oyuncumuzu da zor durumda bırakmıştır. Hedefimiz iyi futbolcu kadar sporun amacına ve kulübün marka değerine yakışan iyi insanlar yetiştirmektir. Kulübün maddi ve manevi değerlerine önem vermeyen, kulüp içindeki ahenk, huzur ortamını bozacak hiçbir hareketi tasvip etmemiz mümkün değildir. Hocası ona güven duymuş ve şans vermiş, o da bu şansı iyi kullanmıştır. Böyle bir imkanı ve desteği veren kulübümüze, o bölgede oynayacağı oyuncuya şans veren hocaya da ihanettir.”

“VEYSEL’E İYİ BİR RAKAM TEKLİF ETTİK”

Hoşcan, transferde adı geçen ve Eskişehirspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Veysel Sarı’ya da sözleşmesinin yenilenmesi için çözümler sunulduğunu bildirdi.

Kulübün futbolcu ödemelerinin son bir yılda yüksek rakamlara ulaştığına değinen Hoşcan, şunları anlattı:

“Bu tavan fiyat da emsal haline gelmeye başlamış. Veysel Sarı da burada emek verdiğimiz ve kendisini ispatlamış bir oyuncumuzdur. Kendisine iyi bir rakam teklif ettik. Bir karar vermesi için süre tanıdık. Farklı 3-4 oyuncumuza da diğer kulüplerden teklifler var. Başta Erkan Zengin ve Servet Çetin olmak üzere bazı genç futbolcularımıza talipler var. Eskişehirspor, gerekliyse transfer de yapar. Ekonomik sıkıntımız had safhadadır. Transferi bütçemize göre yapmak zorundayız ancak devre arası yapılan transferi çok olumlu bulmuyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:27,