SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kondisyon ve mücadele

30 Aralık 2013

OYUNUN ilk yarısında tutuk bir performans sergileyen Fenerbahçe, ikinci devrede kondisyon ve mücadele gücünün yüksek olması sebebiyle farklı kazanmasını bildi. Her mevkisinde doğru işler yapan sarı-lacivertliler, hücum hattında kusursuz bir grafik çizdi. Atılan gollerin öneminin yanında estetik açıdan güzel oluşu, mücadeleye ayrı bir keyif kattı. Caner ve Gökhan iyi olunca kanatlar çalıştı. Kenarlardan gelen toplarda Sow, Emenike ve Mehmet Topal Kayseri savunmasının açıklarını iyi değerlendirdi. Ben defansta böylesine yan top hatası yapan bir takım görmedim. Kayseri-spor, bu görüntüsüyle daha çok korkulu rüya görür. Aslında ekonomik yapısı, tesis anlamındaki imkanları ve yapılan yatırımların karşılığı bu olmamalı… Eğer ortada bir başarısızlık varsa artık Süleyman Hurma'nın da şapkasını önüne koyup, iyice düşünüp gereğini yapma zamanı gelmiştir. Çünkü alınan ve satılan futbolcularda en çok onun etkisi bulunuyordu. Seyircilerin Kayseri'de tribüne gelmemesi ise başka bir sorun… Kurumsallıkta büyük bir sıkıntı olduğu ortada…

Lider F.Bahçe bu galibiyetle ikinci yarıya 8 puan farkla başlayacak. Ancak ikinci devredeki fikstür zorluğunu unutmamalılar. Bütün derbileri dışarıda oynayacaklar. İyi bir ekip görüntüsü veriyorlar. Devam edebilirlerse bu dezavantajı da lehlerine çevirebilirler.

HAKEM İlker Meral, son dönemde başarılı maçlar yönetti. Dün ise bazı hataları oldu. En önemlisi F.Bahçe lehine doğru bir kararla verdiği penaltı atışını tekrar ettirmemesiydi. Çünkü Cristian'ın vuruşu öncesinde 7 oyuncu ceza alanına girmişti. Hatta bazıları İlker Meral'i bile geçmişti. Ayrıca golden sonra kafasına maske geçiren Cristian'a sarı kart göstermedi. Kurallara göre bunun karşılığı açık sarı karttır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek