SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jeneriklik goller

30 Aralık 2013

FENERBAHÇE maça iyi başladı. Baskılı, istekli, kazanma arzusu olan bir takım gibiydiler. İlk dakikalarda özellikle Emenike'nin taşıdığı toplarla tehlike üretmeye çalışan Fenerbahçe istediklerini yapamadı. Moussa Sow'un oyunda olmaması, Kuyt'ın ceza sahasına uzak kalması pozisyon sayısını azalttı. İlk yarıda Kayserispor etkili bir atak geliştiremezken, 45 dakikalık bölüm Cristian'ın şutları ile Gökhan'ın kurtarışları arasında geçti. İşin aslı ilk yarıda fark gelmeliydi ama son pas tercihlerinde biraz sıkıntı yaşanıyordu.

İkinci yarıyla birlikte Fenerbahçe fırtınası esmeye başladı. Cristian'ın penaltı golüyle Kayserispor'un kilidi açıldı. Konuk ekibin bu gol sonrası oyunu rakip yarı alana yığması, Fenerbahçe'nin kalitesine yakışmadı. Karabük'te farkı önleyen kaleci Volkan'ın Bobo'nun golündeki hatalı çıkışı affedilir gibi değildi.

Bu golün 2 dakika sonrasında Fenerbahçe'nin Sow'un müthiş şutuyla bulduğu gol oyunun kırılma noktası oldu. Kayseri'nin direnci tamamen kırılırken, Fenerbahçe rakip kaleye akın akın yüklendi. Mehmet Topal'ın kafa golüyle rahatlayan Fenerbahçe, Emenike ve Caner'in jeneriklik vuruşlarıyla farka koşarken, adeta taraftarlarına Kadıköy'de yeni yıl partisi düzenledi.

İşin aslı Fenerbahçe'ye farklı galibiyet için 45 dakika yetti. Fenerbahçe sezonun ilk yarısını kendine yakışır biçimde tamamladı. 8 sezon sonras 17 haftalık periyodu 41 puanla bitirdi. Bu performansı yakalayan kadroyla yola devam etmek en doğrusu. Ancak her şeye rağmen orta alanda daha üretken, teknik kapasitesi ve futbol aklı daha iyi bir oyuncuya ihtiyaç var. Kayserispor'un ise bu futbolla ligde kalması hayal olur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek