SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hagi 2013’ün en iyi 11’ini seçti!

Gheorghe Hagi, UEFA'nın düzenlediği ve UEFA.com ziyaretçilerinin belirlediği isimler arasında "2013 Yılının En İyi İlk 11'i oylamasında tercihlerini yaptı.

Güncellenme: 19:43, 30/12/2013
Hagi 2013’ün en iyi 11’ini seçti!

Galatasaray’ın efsane isimlerinden Gheorghe Hagi, UEFA’nın düzenlediği ve UEFA.com ziyaretçilerinin belirlediği isimler arasında “2013 Yılının En İyi İlk 11’i oylamasında tercihlerini yaptı.

Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Bayern Munih’ten tam 4 oyuncuyu kadrosuna alan Gheorghe Hagi, Türk asıllı Alman yıldız İlkay Gündoğan’a da kadrosunda yer vermeyi ihmal etmedi.

UEFA’nın sitesine her bir seçtiği oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hagi’nin açıklamaları;

MANUEL NEUER: Bayern’le her şeyi kazandı. Nasıl oynayacağını bilir, çok nadiren hata yapar ve takım arkadaşlarına güven verir. Hem kulübü hem de ülkesi için mükemmel bir kaleci.

PHILIPP LAHM: Hem Bayern’le hem de Almanya Milli Takımı’yla her düzeyde üstün bir performans gösteren gerçek bir kaptan. Bayern, hocasını değiştirmesine rağmen mükemmel performans göstermeye devam ediyor.

SERGIO RAMOS: Hem çok güçlü hem de bire birde çok iyi. Mükemmel bir 2013 yılı yaşadı ve bu yaşta Real Madrid gibi bir kulübün kaptanı olabilmek çok sayıda oyuncunun erişebileceği bir şey değil.

MATS HUMMELS: Çok güçlü ve bir stoperden daha fazlası. İki ayağını da nasıl kullanabileceğini çok iyi biliyor, çok iyi pas yapıyor ve aklıyla oynuyor.

DAVID ALABA: Çok genç olmasına rağmen tam bir sol bek. Hatta bana kalırsa sol bekten daha fazlası. Hücumda tehdit de oluşturabilen tam bir so bek prototipi. Beni oldukça etkileyen bir oyuncu.

YAYA TOURE: Hem savunma hem de hücum kalitesi olan çok iyi bir defansif oyun kurucu.

İLKAY GÜNDOĞAN: Dortmund’a transfer olduğundan beri dikkat çeken bir oyuncu. Önceden onunla ilgili bazı şüphelerim vardı ama artık hepsi gitti.

FRANCK RIBERY: Klasik bir kanat oyuncusu. Komple bir oyuncu. Tüm özellikleriyle, yetenekleriyle kesinlikle bu 11’i hak ediyor.

LIONEL MESSI: Benim 10 numara anlayışıma göre Mesut ve Messi arasında bir seçim yaptım. Kazandığı kupalar ve ödüllerden dolayı Messi’yi seçtim. Bana benzeyen bir oyuncu. Her zaman merak ederim Messi mi Hagi gibi, yoksa Hagi mi Messi gibi? Ben daha yaşlıyım o yüzden ben ilkim.

CRISTIANO RONALDO: Geniş forvet oyuncusu için eksiksiz. Gerçek bir golcü, aynı zamanda da rakip defansı yıpratan kararlı ve doğru paslar verebilen bir oyuncu. O herşeyi yapabilir.

RADAMEL FALCAO: Beyniyle oynayan bir forvet. Hiç beklenmeyen anlarda bile zekasıyla çok önemli golleri atabiliyor.

İşte Gheorghe Hagi’nin 11’i

Manuel Neuer Philipp Lahm Sergio Ramos Mats Hummels David Alaba Yaya Toure İlkay Gündoğan Franck Ribery Lionel Messi Cristiano Ronaldo Radamel Falcao

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:19:19,