SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre, Adrian Ve İstifa!

30 Aralık 2013

Oynar mı oynamaz mı, yeter mi yetmez mi dedikleri Emre Güral ile bir kez daha 3 puan geldi. Nöbetçi golcü de değil Emre ama bu sezon şu ana kadar ki en kritik golün sahibi o. İlk ve ikinci yarının genel görüntüsü, ortada kitlenen bir oyun. Antalya benzeri maçlarda kapanan takımlara karşı sen de kapanırsan ya son dakika ya da penaltıyla gol bulursun.

Trabzonspor bu sezonun ilk yarısında en az hücumla oynadı. Bu kadar kontrollü oyun oynayıp aldığı puanlara bakarsanız başarı sayılır. Mustafa Akçay'ın sezon başı tahminleri tam da bu civardaydı. 27 puanla kötü sayılmaz ama iyi de değil. Ligin zirvesinden kopmuş sayılmaz ama yukarılarda olacak bir emare yok. Belki devre arasındaki takviyelerle bunun daha iyisini yapabilirler.

Antalyaspor'un çok koşan orta sahasına karşı iyi top yapan, oyunu istediği yere döndürebilen oyuncularınız olmalı. Colman'ın yokluğunda Adrian tercihinin niye maç başında denenmediğini anlayamadık. Adrianizm akımına katılmadık ama Polonyalı girdikten sonra takım Antalya kalesine daha da yaklaştı. Bu da mı tesadüf! Gol atmasına rağmen Malouda ilk yarıda hiç, ikinci yarı da az göründü. Aykut Demir'in sol savunmayla yakınlığı yok. Antalyaspor dönen topları topladı ve çok yorulmadan deplasmanda hücum oynadı. Bir devre geride kalmış, akılda kalan maçının olmaması manidar olsa gerek. Ne oynuyor ne izlettiriyor! Ama kaybetmiyor da! Kendi sahasında maç kaybetmiyorsa, bu da bir istatistiktir. Avni Aker'e gidenlerle televizyondan izleyenler aynı soruyu soruyor? Bu takım ne zaman futbol oynayacak? Devre arası transferleri gelirse, futbol ve skor olarak başka bir Trabzonspor mümkün olur. Diyecektim ki hocanın istifa ettiğini yazdı ajanslar. Son iki sezonun en başarılı ilk yarı performansı ve Avrupa başarıları. Yazık olur gitmesi. Bizce tabii…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek