SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor karşılaşmasında sarı lacivertli taraftarların ‘Hükümet istifa ve hırsız Tayyip Erdoğan’ şeklinde sloganlar atmasına NTV Spor’un yorumcusu Rıdvan Dilmen’den sert tepki geldi.

Rıdvan Dilmen Hükümet istifa tezahüratları ardından Başbakan’a sahip çıkarak yaşananları kınadı. İşte Dilmen’in açıklamaları; “Ben Fenerbahçeliyim. İnsanlar bana gönül koyabilir ama Başbakanımızın şahsına karşı yapılan tezahüratları kınıyorum. Fenerbahçe’nin en zor günlerinde Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan, herkesten fazla Fenerbahçelilik göstermiştir. Bildiğim için söylüyorum. Bu ayrıntıların hepsini sayın Aziz Yıldırım biliyordur ve konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyorum. Bir Fenerbahçeli olarak gerçekten çok üzüldüm. Çok ciddi hizmetleri olan ülkenin Başbakanına haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Neden haksızlık yapıldığını da Başkan Yıldırım’ın açıklamasını bekliyorum. Beğenmeyebilirsiniz, oy kullanmayabilirisiniz. Zaten Fenerbahçe kulübüne siyasetin karışmaması lazım. Sayın Başbakan herkesten fazla Fenerbahçelilik yapmıştır hiç haketmedi”

Sosyal Medya’dan Rıdvan Dilmen’e tepki yağdı;

@HasanBener Ben dahil birçok kişi için idol bi isimdin Rıdvan Dilmen. Kendi kendini bitirdin. Tebrikler.

@vejeteryanpizza Siz buna Rıdvan Dilmen dediniz ama bu bildiğin Yiğit Bulut

@boraatmaca Rıdvan dilmen vardı bizim için… Dün onu kaybettik…

@ihaveaprobIem: Çocukluğumun kahramanı olan Rıdvan Dilmen şu son yorumundan sonra benim için bitmiştir…

@erhun_geyisi: Kim ne derse desin, Rıdvan Dilmen’in futbol değerlendirmelerini her zaman çok önemserim. Ama siyasete girdiği zaman kulaklarımı tıkıyorum

@samilbi Rıdvan Dilmen pozisyon hatası yapıyor.

@alkarsilayan % yüz futbolda, Rıdvan Dilmen’in Başbakan hakkında söylediklerine, bir Fenerbahçe taraftarı olarak % yüz katılmıyorum.

@gokhanduldul Tüm sevgimi sıfırladın Rıdvan Dilmen

@cantatilyapsin Fener beklemediği yerden gol yedi- Bakınız RIDVAN DİLMEN

@hsakir Kusura bakma Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe taraftarı senin gibi düşünmüyor.

Yayınlanma Tarihi:19:31,