SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta dört aydır kadrodışı olan İbrahim Toraman ile Sezer Öztürk'e af çıktı haberi dün gündeme bomba gibi düştü. Beşiktaş Genel Sekreteri Metin Albayrak, iki oyuncunun affedildiğini açıklarken, asbaşkan ve futbol komitesi üyesi Deniz Atalay, yalanladı.

10 Ekim 2013'te Hırvatistan'da Hajdut Split ile oynanan hazırlık maçında kavga eden Toraman ve Öztürk için Albayrak, dün Bugün TV'deki programda, “Toraman, devam edecek. Adalet herkese eşit tecelli eder. Öyle tek tek olmaz. İkisi de hatalarını anladılar ve birbirlerinden özür dilediler. Teknik heyetimiz de okey dedikten sonra zaten o anlamda karar vermiştik yönetim olarak. Biz de kaptanımız ve Sezer'i istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TEKNİK HEYETİ ZORDA BIRAKAMAYIZ'

Ancak Deniz Atalay, alınmış bir af kararı olmadığını vurgulayarak, “Ankara'da teknik direktörümüz Slaven Bilic ve futbol genel direktörü Önder Özen ile konuyu görüştük. Takımdan gönderilecek isimleri netleştirmek için Toraman ve Sezer'in durumunu sorduk. Ancak teknik heyet, iki oyuncuya dair daha önce verilen ‘kadrodışı' kararlarında bir değişiklik olmadığını söyledi. Metin Bey, iki oyuncuya dair temennisini dile getirmek istemiş. Ama ‘affedildi'ler' diyorsa bu yanlış. Biz de kişisel olarak aflarını istesek bile teknik yönetimin kararının aksine davranıp onları zorda bırakamayız” dedi.

SPLIT'TEN İSTANBUL'A UZANAN KAVGA

Hajdut Split maçında pas için tartışan Toraman ile Sezer, kavgayı otobüste de sürdürmüştü. İki oyuncu İstanbul'a dönüşte de Nevzat Demir Tesisleri'nde tekme tokat birbirlerine girmiş ve kavgayı araya giren arkadaşları güçlükle sonlandırmıştı. 11 Ekim'de yönetimin süresiz kadro dışı bıraktığı ikili tesislerde ayrı ayrı idman yaparken 4 Aralık'ta birbirlerinden özür dileyerek barışmışlardı.

Hürriyet