SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Manuel Fernandes'i satmaya hazırlanıyor… Siyah-beyazlı yönetimin gözden çıkardığı Portekizli'ye Katar'dan teklif var…

Vatan’ın haberine göre; siyah-beyazlı yöneticilerin “Fernandes'le yollarımızı ayırabiliriz” şeklindeki açıklamalarının ardından harekete geçen menajerler, 27 yaşındaki futbolcuyu isteyen kulüplerden yetki alıp siyah-beyazlı kulübün kapısını çalmaya başlamışlardı… Bugüne kadar Rusya, Katar ve Çin'den bazı takımlar siyah-beyazlı kulüple temasa geçmişlerdi… Ancak en somut ilgi Katar'dan geldi.

RAPORA GÖRE

Katar’dan menajerler aracılığıyla siyah-beyazlı kulübe gelen 3 milyon Euro'luk teklif bu hafta içinde resmiyet kazanacak. Yönetim bu teklifi kabul etmeyi planlıyor. Bu paranın 2 milyon Euro'su anlaşma gereği Jorge Mendes'e ödenecek. 1 milyon Euro ise kulübün olacak. Siyah-beyazlılar ayrıca Fernandes'e sezonun 2. yarısında 1.1 milyon Euro ödemekten de kurtulacağı için toplam 2.1 milyon Euro'luk kaynak ortaya çıkacak.

Yönetim bu parayı futbol direktörü Önder Özen ve teknik direktör Slaven Biliç'in vereceği rapor doğrultusunda Fernandes'in yerine alınacak futbolcu için kullanmayı düşünüyor.