SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın önceki gün Ankara’da G.Birliği’ne 1-0 yenildiği maçta varlık gösteremeyen Gökhan Töre, siyah-beyazlı yöneticilere büyük hayalkırıklığı yaşattı. Mücadeleye sol kanatta başlayan, daha sonra forvet arkasına geçen ama beklentileri karşılayamayıp, yaptığı top kayıplarıyla dikkat çeken Gökhan’a teknik direktör Slaven Biliç de 56 dakika dayanabilmişti.

Vatan’ın haberine göre; Bilindiği gibi Gökhan sezon başında Beşiktaş’a Rubin Kazan'dan 350 bin Euro karşılığında kiralık olarak geldi. Yıllık 900 bin Euro garanti ve 10 bin Euro da maç başı ücret alan milli oyuncunun 7.5 milyon Euro’ya satın alma opsiyonu da siyah-beyazlı kulüpte… Ancak Beşiktaşlı yöneticiler özellikle büyük önem taşıyan G.Birliği maçındaki performansından sonra birbirlerine ‘Gökhan için böylesi yüksek bir bedel ödenir mi?’ sorusunu sordular…

2 GOL, 2 ASİSTİ VAR

Futbol direktörü Önder Özen’in tabiriyle kapalı savunmaları çabukluğu ve kıvraklığı ile açabilme kapasitesi olduğu için Beşiktaş’a getirilen 21 yaşındaki futbolcunun sezonun ilk yarısında birkaç maçta gerçekten iyi oynadığını ifade eden yöneticiler buna karşın genel performansının ise kendilerini tatmin etmediğini belirttiler. Gökhan Töre'nin 2. yarıda performansını artırması gerektiğini söyleyen yöneticiler “Bize futboluyla ‘Beni bu takıma dahil etmelisiniz’ demeli ki alalım. Şu ana kadar yetersiz kaldı” dediler.

Gökhan ligin ilk yarısında 16 kez Beşiktaş formasını terletti. Kariyerinin ilk gollerini siyah-beyazlı takımda atan yetenekli oyuncu, fileleri 2 kez sarstı, 2 de asist yaptı.