SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Trabzonspor Medical Park Antalyaspor’a mağlup olan Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, “Yenileceğimizi maçtan önce hissettim” dedi.

Sarıca, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, bugün aldıkları mağlubiyetin sürpriz olmadığını, bu maçın böyle bitebileceğini Royal Halı Gaziantep maçından sonraki antrenmanda gördüğünü söyledi. Barış Hersek’in sakatlığının olduğunu, Dixon’un Gaziantep maçının ardından antrenman yapmadığını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

“Müsabakaya iyi hazırlandığımızı söyleyemem. Trabzonspor da çok kapasiteli bir ekip ve galibiyete çok ihtiyaçları vardı. Bugün de iyi oynadılar, biz hücum edemedik ve sonuç olarak müsabakayı kaybetmeyi hak ettik. Yenileceğimizi maçtan önce hissettim. Bazı insanlara bazı şeyler kolay gelebilir ancak sakatlık olursa bizim elimizin çıkmaza gireceği dönemler yaşayabiliriz. Bizim mutlaka takviye yapmamız gerekiyor, yapmadan da devam edebiliriz ama o zaman gerçekçi hedefler koymamız lazım. Herkesin yeni yılını kutluyorum, yeni yılda Uşak Sportif maçına hazırlanacağız.”

TRABZONSPOR MEDİCAL PARK CEPHESİ

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Hakan Demir ise son haftalarda iyi oynamalarına rağmen galibiyet alamadıklarını, bu şanssızlığa Pınar Karşıyaka maçıyla son verdiklerini söyledi.

Maçı başından sonuna kadar oyunun hakimiyetinin kendilerinde olduğunu kaydeden Demir, şöyle konuştu:

“Pınar Karşıyaka’nın kendi evinde güçlü olduğu ortada. Maçı sadece kadın ve çocukların izlemesi bize bir avantaj sağladı. Ama oyuncularım maçın başından sonuna kadar çok iyi oynadı. Çok önemli bir takıma karşı çok önemli bir galibiyet aldık. Bu galibiyet bizim için çok şey ifade ediyor, oyuncularımı tebrik ediyorum, Bu galibiyet takıma yeni bir ivme ve heyecan kazandıracaktır.”

Yayınlanma Tarihi:17:33,