SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol adlı programa telefon bağlantısıyla katılan Trabzonspor yöneticisi Sebahattin Çakıroğlu, kulübün başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu çok sert bir dille eleştirdi.

İşte Çakıroğlu’nun sert açıklamaları:

“Trabzonspor’da yönetim diye bir şey yok. Bizler, İbrahim Hacıosmanoğlu’na taşıyamayacakları bir yük verdik. Ama inşallah en yakın zamanda bunu telafi edeceğiz.

Devre arasında hangi oyuncuların gönderileceği veya kimlerin transfer edileceğini kimse bilmiyor. Trabzonspor’un nereye gideceğini kimse bilmiyor.

Ben İbrahim Hacıosmanoğlu’na bir televizyon programında, herkesin önünde sesleniyorum ki o ancak öyle anlıyor.

Ben istifa etmedim çünkü bize oy veren insanlar var ve ben sözleri yerine getirmek için kaldım.

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun “ben yaptım, ben oldum” tarzı bir yapısı var. Bizim yönetim olarak yaptığımız veya yapacağımız hiçbir şeyden haberimiz yok. Devre arası yaklaşıyor, neyimiz var neyimiz yok, bir konuşalım da önümüze bakalım diyoruz ama kimse bunu arzu etmiyor.

İbrahim Hacıosmanoğlu Trabzonspor Başkanı gömleiğini giydiği için biz Trabzonspor sevdalıları için çok önemlidir. Fakat ben bunu daha önce de söyledim, yine söylüyorum; Trabzonspor öyle bir yere geldi ki, hiç kimse nereye gittiğimizi bilmiyor.

Trabzon’da birçok farklı düşünen var. Dindarı, sağcısı, solcusu… Ama bu insanları aynı noktada buluşturan tek bir şey vardı: Trabzonspor. Ama şimdi biz Trabzonspor’u siyasetin tam ortasına attık. Bunun sorumlusu da İbrahim Hacıosmanoğlu’dur. Biz Trabzonspor’u aldık, bir tane siyasi partinin içine gömdük.”