SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehispor Başkanı Mesut Hoşcan, Galatasaray ve Tarık Çamdal transferi hakkında Lig Gecesi programına açıklamalar yaptı.

Tarık’ın kendilerine Galatasaray’a gitmek istediğini söylediğini itiraf eden Hoşcan, genç oyuncunun transferi için Beşiktaş ile görüşeceklerini ve sarı-kırmızılıların çok cüzi bir rakam önerdiklerini söyledi.

İşte Eskişehirspor’un başkanının açıklamaları:

“Tarık Çamdal, Eskişehirspor’da 4. senesini geçiriyor. Genç bir yetenek olarak Almanya’nın 1860 Münih takımından getirdik. Çalışkan, antrenmanlarına uyan bir futbolcumuz ve evladımızdır. Çıkışını Ertuğrul hocamızla yaptı, ona şans tanıdı. Her maçta formasını giydi…”

“Bu sene sözleşmesi bitiyor. Sözleşme ile ilgili problemler çıktı. Burada kalmak istediğini söylemesine rağmen bizi oyalayarak imzadan kaçındı. Futbol dünyasında bazı şeyler gizli kalmıyor. Menajerleri de kulüplerle ilgili görüşmeler yapmış.”

“Futbolcular camialar varsa, kulüpler varsa vardır. Başka bir takımda oynamak istediğini kendisi de söyledi. Evet menajeri Galatasaray kulübüyle görüştüler. Galatasaray kulübü bu işleri çok iyi bilir.”

“Ortada ön anlaşma veya imza yok. Galatasaray da transfer dönemi başlamadan bu tür işlerin resmiyete dökülmeyeceğini biliyor. Bazı futbolcular hayallere kapıldıktan sonra camiaları karşı karşıya getirebiliyorlar. Mancini’nin listesinde olduğunu söylediler.”

“Bize çok düşük bir bonservis önerdiler. Biz de reddettik. Bizim bir duruşumuz var. Bir futbolcunun camianın değerlerine saygı göstermesi gerekir. Kulüp değerlerine önem vermediği için kendisini kadro dışı bıraktık. Beşiktaş bizi aradı, oyuncunun menajeriyle görüşmek istediklerini söyleyerek izin istediler. Biz de izin verdik. Bizi tatmin edebilecek bir şey olmazsa sezon sonuna kadar cezasını çekecek. Sonra istediği kulübe gidebilir. Beşiktaş futbolcuyla anlaştığını söyledi. Biz iki kulüp olarak konuşacağız. Olmazsa dönem sonuna kadar kararımızın arkasında duracağız.”

“Futbolcu bir anlaşmayı yapmadığı için elimizi zora soktu. Her şey para değil. Gideceği kulüp bize bonservis olarak çok cüzi rakamlar teklif ediyorsa bizim bu teklifi kabul etmemiz mümkün değil. Kulübün menfaatlerini saymayan oyuncuyu tanımamız mümkün değil.”

“BEŞİKTAŞ ANLAŞTI, KONUŞACAĞIZ”

“Beşiktaş başkanıyla görüşmemiz oldu. Hafta başı randevu istedi. Futbolcu ile anlaştıklarını söylediler. Futbolcunun menajeri bize her şeyin normal olduğunu söylüyor. Oyuncusunu düşünen bir menajeri bu tür atraksiyon gösteremez. Bu genç yaşında bu tür olaylardan bir ders çıkarmalı. Koca bir camia var karşısında. Biz öncü olacağız bu konuda. Oyuncular hatalarını anlayıp gereken dersi almalı.”

“Veysel Sarı ile sözleşme imzalayamadık. Emsal teşkil eden rakamlar vardır. Milyon Euro’yu bulan rakamlar geçmeye başladı. O da sevdiğimiz bir arkadaşımız. Biz bu paraları veremeyiz ve bu işe dur diyemeyiz. Erkan Zengin de bizim iyi bir yıldızımız. 3-4 kulüpten teklif var. Bunları değerlendireceğiz. Fakat Ertuğrul Sağlam’la görüşeceğiz ve gitmesini istemediği futbolcular varsa transferleri bekleteceğiz. Avrupa’da hedefimiz var. Bu konuya kendimizi odakladık. Hocamızın bu konuda vereceği kararlara göre hareket edeceğiz.”

“Ünal Aysal ve Lütfü Arıboğan’la dostuklarımız var. Futbolcu bir camiaya gitmek istiyorsa riskleri ve bedelleri alacaktır. Çok az bir bonservis bedeli vererek bu olayı lehine çevirmenin gereği yok. Biz etik değerlere çok önem veriyoruz. Duruşumuz net. Menajerlerin oyunuyla camiaların karşı karşıya gelmemesi için burada oyuncuyu kadro dışı bırakarak örnek teşkil ettik.”

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:11:39,