SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mendes’le ilginç anlaşma

Eski Beşiktaş yönetiminin Mendes'le bir protokol yaparak, Portekizli'nin 15 milyon Euro'dan aşağıya satılması durumunda iki milyon Euro ödeme sözü verdiği iddia edildi.

Güncellenme: 10:30, 29/12/2013
Mendes’le ilginç anlaşma

Beşiktaş camiası, Almeida’nın sözleşmesinin bitiminde Mendes’in ortağı olduğu fona neden 3.3 milyon Euro ödeneceğini tartışırken, buna benzer bir durumun Fernandes’te de yaşandığı ortaya çıktı. İddialara göre, 1 Temmuz 2011’de Beşiktaş’la sözleşme imzalayan Fernandes için menajeri Mendes’le 7 ay sonra ek bir protokol yapıldı.

15 MİLYON EURO’YA SATMAK ŞART! O dönem Beşiktaş’ın yönetimde olan Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibinin, yapılan bu protokolle Fernandes’in 15 milyon Euro’dan aşağı bir rakama satılması durumunda Mendes’e 2 milyon Euro ödeme yapılmasını içeren bir anlaşmaya imza attıkları ortaya çıktı. Yıldırım Demirören yönetimi, Beşiktaş’a geldiği dönemde Portekizli yıldızın ücretini de 15 günlük süreçte zamlandırdı.

FERNANDES’İN PİYASA DEĞERİ DÜŞTÜ 1 Temmuz 2011 tarihinde yıllık 1 milyon 750 bin Euro’ya mukavele imzalanan Fernandes’le 15 Temmuz 2011 tarihinde ikinci bir anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaya göre tecrübeli futbolcunun yıllık ücreti 350 bin Euro artırılarak 2 milyon 100 bin Euro’ya çıkarıldı. Son günlerde kadroya bile giremeyen ve gece hayatı nedeniyle taraftarın da hedefi olan yıldız futbolcunun yurt piyasasının 5 milyon Euro’yu bile bulmadığı bildirildi.

YİNE OLAY ÇIKARDI ÖNDER ÖZEN RAPOR VERECEK Önceki gece Oğuzhan ile eğlenen Fernandes’e taraftarlar saldırdı. Oğuzhan’ın da darp edildiği gece için Beşiktaş yönetimi Önder Özen’den rapor istedi. Özen iki futbolcunun ifadesini alacak.

(sabah)