SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En iyisi Melo

29 Aralık 2013

Galatasaray, devrenin son maçında çok iyi bir oyunla 3 puanı almayı başardı. Karşılaşmayı bu kadar rahat kazanmasında oyuncularının iyi performansının yanında Kayseri Erciyessporlu savunma elemanlarının beceriksizliği de önemli bir etkendi. Mavi-siyahlı defans oyuncuları, savunmanın temel kurallarından olan ‘yüksekten gelen topları yere düşürmeme'yi bile başaramadılar. Sen eğer bunu yapamazsan rakip takıma önemli gol fırsatları vermiş olursun. Galatasaray, Erciyes savunmasının sektirdiği veya zamanlama hatasıyla dokunamadığı toplar nedeniyle 2 gol buldu, bir o kadar da pozisyonu kaçırdı.

Melo yine çok iyi işler yaptı. Arkadaşlarını doğru paslarla buluştururken, 1 gol, 1 asistlik performansıyla öne çıktı. Her takıma bir Melo lazım. Tekniğinin yanı sıra futbol karakteri olarak da hem takımı hem taraftarları coşturabiliyor.

Sneijder ve Drogba müthiş uyumlular. Bu ikilinin uyumu sarı-kırmızılı takımın kalitesini bir gömlek yukarı taşıyor. Selçuk ile Sabri de günündeydiler. Bruma özellikle ilk yarıda çok etkiliydi. Kendisinden 16 yaş büyük olan Ekrem Ekşioğlu'na karşı birçok ikili mücadele üstünlük sağladı. Bruma'ya Mancini'nin daha fazla şans vermesi gerekiyor.

İkinci yarının başında kalesinde tehlikeli atakların yoğunlaşmasına önlem alamayan Galatasaray, kalesinde golü gördü. Erciyes'in bu rüzgarı sadece 10 dakika sürdü. Erciyes, her ne kadar bireysel olarak yetenekli isimlerden kurulu olsa da iyi bir ekip görüntüsü veremiyorlar. Hikmet Karaman devre arasında takıma mutlaka takviye yapacaktır ve gerekli önlemleri alacaktır. Aksi takdirde Erciyes ikinci devrede korkulu rüya görmeye devam eder. Savunmada özellikle Cem Can maç boyu çok aksadı ve bir defans oyuncusuna yakışmayacak hatalar yaptı.

Karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'yı zorlayacak çok fazla pozisyon olmadı. İbricic'in penaltı beklediği pozisyonda devam kararı vermesi doğruydu. İki ciddi hata yaptı. İlki Yasin'in Chedjou'ya sert faulü sonrası sarı kartına başvurmaması, ikincisi ise Burak'a faul yapan Mangane'yi ikinci sarıdan atmamasıydı. Maçtaki en kritik hakem hatasını Melo'nun açık ofsayttan bulduğu gole devam diyen yardımcı hakem Nihat Mızrak yaptı. Mızrak'ı bu hataya iten en önemli etken son adamı kaçırmış olmasıydı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek