SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu Galatasaray fark yaratır

29 Aralık 2013

Öyle bir maçtı ki, “Dur bir çay alıp geliyorum” diyenler ilk golü izleyemediler bile…

Galatasaray fırtına gibiydi Kayseri Erciyes deplasmanında… Sabri'nin pası, Melo'nun mükemmel ortası, Sneijder'ın usta işi plasesi ile adeta maça 1-0 galip başladı sarı kırmızılılar.

Hayli uzun zamandır, “Şöyle bir arkamıza yaslanıp rahat rahat maç izleyemedik” diyerek şikayet eden Galatasaraylıların hasretine son verecek bir 90 dakika olacağı maçın her anında hissediliyordu.

Ortada Selçuk-Melo, solda Hakan-Sneijder, sağda Sabri-Bruma amansızca yükleniyordu rakibin üstüne… Burak ve Drogba hem pozisyona, hem verkaçlara girme konusunda son derece iştahlıydı.

Galatasaray bu kadar istekli olunca goller ve pozisyonlar peş peşe geldi… Burak skoru ikiledi, Melo üçledi.

Attığından da fazla pozisyona girdi… Hatta ilk yarının uzatma dakikasında, dakika 47'de sağlı sollu iki korner kullandı Galatasaray… İlkinde Semih, ikincisinde Chedjou gol arayan isimlerdi.

Kayseri takımı, ikinci yarıya “Bir umut” diyerek başladı. İlk dakikalarda, Galatasaray'ın rehavetinden de faydalanıp rakip kalede daha sık göründü. 10 dakika dolmadan da amacına ulaştı ve farkı 2'ye indirdi.

Bu golden sonra Galatasaray oyuna geri döndü. Kontrolü yeniden ele aldı. Bol bol da pozisyon buldu. Ama Jorgacevic ikinci yarıda kalesinde adeta devleşti.

Dünkü maç, müzik kanalı Kral TV'nin bile başbakanın mitinglerini canlı yayınladığı, hiçbir günün bir öncekinden daha iyi olmadığı, doların 2 liraya fark attığı, euronun 3 liranın sağından atıp solundan geçtiği bir ülkede, özellikle Galatasaray taraftarı açısından bir umut, bir nefes oldu.

İstediği takımı yavaş yavaş yaratan, devre arasında yapılacak transferler ve yoğun çalışma imkanıyla çıtayı daha da yükseltmeyi hedefleyen Mancini ve Galatasaray adına sinyaller hayli olumlu.

Sarı kırmızılılar şu an liderin 5 puan gerisinde, lig ikincisi… Bugün fark 8'e de çıkabilir.

Ama kapanmayacak bir fark değil bu. Yeter ki aslan gibi savaşsın; yeter ki Galatasaray gibi oynasın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek