SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan Galatasaray TV'ye takımın sezonun ilk bölümündeki performansı, transfer ve diğer sporlardaki durumuyla ilgili açıklamlarda bulundu. Futbol takımının sakatlık gibi şanssızlık yaşadığını, bu yüzden ilk yarıda bir dönem kötü gittiğini ancak yükselen trendleri ve transferleriyle 2014’te giderek yükseleceklerini söyledi.

Arıboğan, ”Hem ilk yarının, hem de 2013 yılının Süper Lig’deki son maçı olarak bence mükemmel bir mücadeleydi. Futbol takımımızın yükselen trendi devam ediyor. Trabzonspor maçında da çok iyilerdi, Juventus karşılaşmasında da aynı şekilde. Yükselen bir trendimiz var, bunu da Kayseri Erciyesspor maçındaki istekli, iyi performansla taçlandırdılar. Sezonun ilk yarısı ve yılın sonunu bize mutlu yaşattılar” dedi.

“CİDDİ SAKATLIKLARI, HOCA DEĞİŞİKLİĞİ…”

”Takım olarak belli bir potansiyelimiz var. Sezona iyi başladığımızı söyleyemeyiz. Üstüne de bir teknik direktör değişikliğimiz oldu ancak sporun içinde böyle şeyler var. Zaten bizler de bu süreçleri yürütmek için buradayız. Yeni teknik direktörümüz de son derece tecrübeli ve soğukkanlı bir insan. Geçiş ve adaptasyon sürecinin atlatılmasıyla birlikte çıkışımız başladı. Geçiş döneminde takım için Muslera ve Sneijder gibi önemli oyuncularımızın ciddi sakatlıklarının bu döneme rastlaması, onların iyileşmesini beklemek çözümü zorlaştırdı. Ancak şu anda bulunduğumuz nokta çok iyi, çıkışımız devam ediyor. Umarım 2014 yılında da sezonun ikinci yarısında da çıkışımız sürecek”

“TAKIMIMIZ GÜÇLENECEK, ÇOK DAHA İYİ OLACAK”

”Şu anda güçlü bir takıma, iyi bir kadroya sahibiz. Kadromuzun trendi yükseliyor ama teknik direktörümüzün de bazı talepleri, güçlendirmek istediği pozisyonlar var. Transfer döneminde bu yönde çalışmalarımız olacak. Henüz netleşmiş bir şey olmadığı için bir isim söyleyemiyorum ama takımımızın güçleneceğini, çok daha iyi futbol oynayan ve başarılı bir takım olacağının müjdesini veriyorum. Sezon başından beri söylediğimiz gibi yabancı oyuncu kuralıyla ilgili sıkıntılarımız da var. Bu bizi Avrupa’da da çok zorladı ama buna rağmen Şampiyonlar Ligi’nde grubumuzdan çıktık. Hem Türkiye Ligi’ni hem de Avrupa’yı düşünerek kadromuzu güçlendireceğiz”

“GALATASARAY BÜYÜK MARKA, BÜYÜK KULÜP”

”2013 yılı hem futbol takımımız, hem de diğer branşlardaki takımlarımız için çok özel ve tarihi bir yıl oldu. Futbol takımımız şampiyon oldu, 23 yıl sonra erkek basketbolda şampiyonluk yaşadık. Kadın basketbol takımımız, voleyboldaki ekiplerimiz, sutopu, judo, yüzme, yelken, tekerlekli sandalye basketbolunda harika bir sezon geçirdik. Tüm takımlarımız bize müthiş bir 2013 yılı yaşattı. Sonbaharda bazı zorluklar oldu ama senenin sonunu çok iyi getirdik. Galatasaray büyük bir camia. Galatasaray büyük bir marka, büyük bir kulüp. Hem çok göz önündeyiz, hem de dikkat çekiyoruz. Spor sektörünün içinde olan sorunları da yaşayabiliyoruz ama gücümüz hepsinin üstesinden gelmeye yetiyor”

”2014 YILI EN AZ 2013 GİBİ OLACAK”

”2014 yılı çok daha güzel bir sene olacak. Futbol takımımızın şampiyon olduğu, dördüncü yıldızı taktığı bir yıl olacak. Bunun için gayret edeceğiz. Avrupa’daki başarılarımızı devam ettirmeye çalışacağız. Sezon sonunda Türkiye şampiyonu olarak ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde yine başarıyla temsil eden bir pozisyon almak istiyoruz. Ümitlerimiz, beklentilerimiz ve hazırlıklarımız var. 2014 yılı en az 2013 kadar başarılı olacak”