SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzik konferansda konuştu

UEFA Asbaşkanı Erzik, körfez ülkelerinin dünya futboluna global düzeyde açılmaları için bu tür organizasyonlara önem vermeleri gerektiğini belirtti.

Güncellenme: 17:17, 29/12/2013
Erzik konferansda konuştu

8. Dubai Uluslararası Spor Konferansı’nda konuşan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, körfez ülkelerinin dünya futboluna global düzeyde açılmaları için bu tür organizasyonlara önem vermeleri gerektiğini söyledi.

Avrupa ve Arap ülkelerindeki takımların ünlü teknik adamları, futbol otoritelerinin yöneticileri ve ünlü futbolcuların katıldığı 8. Dubai Uluslararası Spor Konferansı sona erdi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’ndeki Madinat Jumeirah’da “Empowering the Future of Football (Futbolun Geleceği Güçleniyor)” başlığıyla düzenlenen konferans, ikinci günün oturumlarına Türkiye’den UEFA 1. Asbaşkanı ve FIFA Yönetim Kurulu Üyesi Şenes Erzik de katıldı.

Futbolda profesyonelleşme ve FIFA’nın gelişmelere bakışının masaya yatırıldığı oturumda konuşan Erzik, FIFA organizasyon komitesi 20 Yaş Altı Dünya Kupası için bölgeye 2003’te asbaşkan sıfatıyla geldiğinde çok iyi organizasyon yetenekleri olduğunu gördüğünü ifade etti. Erzik ayrıca, körfez ülkelerinin dünya futboluna global düzeyde açılmaları için bu tür organizasyonlara önem vermeleri gerektiğini belirtti.

Oturumda FIFA Hukuk Departmanı Direktörü Marco Villiger, AFC Pazarlama Komitesi Başkanı Dr. Hafez Al Medlej ile FIFA Hakemlik Şefi Massimo Busacca görüşlerini belirterek katılımcıların soruları yanıtladı.

Liverpool takımının resmi sözcüsü Ian Rush, Milan Direktörü Umberto Gandini ve MP SILVA’nın Üst Yöneticisi (CEO) Peter Hutton’un konuştuğu diğer oturumdaysa, küresel yatırımlar ışığında futbolda televizyon yayınlarının ve gençliğin gelişimine etkileri değerlendirildi. Abu Dhabi Spor televizyonundan Osama Al Amiri’nin yönettiği oturumunda katılımcılar futbolun geleceğine dair görüşlerini dile getirdi.

Liderlik becerileri ve futbolun global yapısı üzerinde gerçekleştirilen son oturumdaysa Fransız Milli Takımı ve Bayern Münih’in yıldızı Franck Ribery ile İspanyol Milli Takımı ve Barcelona’da forma giyen Xavi söz aldı.

Yayınlanma Tarihi:17:13,