SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tahkim Kurulu’ndan Manisaya veto

PTT 1. Lig ekibi Manisaspor'un, teknik direktör Kemal Özdeş ile futbolcu Bekir Yılmaz'ın cezaları için yaptığı itirazları geri çevirdi.

Güncellenme: 14:53, 28/12/2013
Tahkim Kurulu’ndan Manisaya veto

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, PTT 1. Lig takımlarından Manisaspor’un, teknik direktör Kemal Özdeş ile futbolcu Bekir Yılmaz’ın cezaları için yaptığı itirazları reddetti.

Tahkim Kurulu, gün içinde yaptığı olağanüstü toplantıda, Manisaspor Kulübü’nün, teknik sorumlusu Kemal Özdeş ve futbolcusu Bekir Yılmaz’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nca (PFDK) verilen cezalara yaptığı itirazı görüştü.

Kuruldan yapılan açıklamada, Kemal Özdeş’e müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 6 bin 500 TL para cezası, futbolcu Bekir Yılmaz’a da müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 2 resmi müsabakadan men ve 13 bin TL para cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazların reddine, cezaların onanmasına karar verildiği bildirildi.

Bu arada “yaptırımın ertelenmesi” taleplerinin de oy birliğiyle reddedildiği açıklandı.