SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ev sahibi takım maça hızlı başladı. Can Öğüt’ün ilk 5 dakikada bulduğu iki üçlükle 6-4 önde kapatan Royal Halı Gaziantep’te Mutlu Akpınar da üçlük atışlarıyla oyuna ağırlığını koydu. Konuk takımda Ahmet Ali Erdoğan’ın serbest atışları da yetmeyince maçın ilk periyodu, ev sahibi takımın 20-10 üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci periyoda bu kez konuk takım hızlı başlamasına rağmen atılan basketler yetmedi. Periyodun ilk 5 dakikasında İhsan Yalçın Azizmahmutoğulları, sonlarına doğru ise Marshall oyunlarıyla öne çıktı. Ev sahibi takımda Can Öğüt ve Mutlu Akpınar’ın basketlerine Murat Göktaş ve Stevic’in eşlik etmesi üzerine fark azalmasına rağmen Royal Halı Gaziantep devreyi 36-29 önde bitirdi.

Maçın üçüncü periyodunda ev sahibi takımın tutuk oyununa karşı konuk ekip hızlı başladı. İlk 5 dakikada rakibinden iki kat fazla sayı kazanan Aliağa Petkim, bu üstünlüğünü koruyamadı. Gaziantep ekibinde özellikle Stevic’in aldığı 11 sayıyla ev sahibi takım periyodu 53-42 önde kapattı.

Final periyodunda ise ev sahibi takımda maç boyu üstün oyununu sürdüren Can Öğüt ve Stevic olmak üzere Bremer ve White’ın basketleri etkili oldu. Royal Halı Gaziatep, periyodun ilk kısmında hızlı bir oyun sergilerken rakibi Aliağa Petkim, ikinci bölümde Marshall’ın basketleriyle bu oyuna cevap vermeye çalıştı. Ev sahibi takım buna rağmen aradaki farkın kapanmasına izin vermeyerek maçı 72-64 kazandı.

Yayınlanma Tarihi:18:07,