SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuralları değiştirmek istiyorlar!

Dubai'de düzenlenen 5. Globe Soccer Konferansı'na katılan futbolun önde gelen isimleri, bazı kural değişikliklerinin daha iyi olacağını belirtti.

Güncellenme: 13:59, 28/12/2013
Kuralları değiştirmek istiyorlar!

  Sporx’in haberine göre; Dubai’de düzenlenen ve Şenes Erzik’in de katıldığı 5. Globe Soccer Konferansı’nda birçok dünya yıldızı, eski hakemler ve teknik adamlar da yer alırken, konferasnta çok ilginç diyaloglar yaşandı.

Konferasnta yer alan Real Madrid’in yıldız ismi Cristiano Ronaldo, eski hakem Pierluigi Collina ve ünlü teknik adamlar Pep Guardiola, Antonio Conte ve Fabio Capello da söz alırken, futbolda değişmesini istedikleri kuralları ve yenilikleri açıkladılar.

DAHA FAZLA OYUNCU DEĞİŞİKLİĞİ!

Bayern Münih’in başarılı hocası Pep Guardiola, oyuncu değişikiklerinden azlığından yakınırken, ”Bir hoca olarak daha fazla oyuncu değişikliği yapmak isterdim. Böylede takımı çok daha iyi yönetebilirdim. Bu sadece bizim için değil, oyuncular için de iyi olacaktır. Böylece hem farklı isimler oynayacak, hem de daha az yorulacaklar” ifadelerini kullandı.

CAPELLO ”TIME-OUT” İSTİYOR

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello ise basketboldaki gibi bir kural değişikliği istediğini söylerken, ”Ben time-out alabilmeyi istiyorum. Yedek kulübesindeyken konuşamıyoruz, taktik değişiklikleri, mesajlarımızı iletemiyoruz. Bunu düşünebiliriz” dedi. Antonio Conte de Capello ile aynı görüşte olduğunu belirtirken, en azından birkaç dakikalık araların çok daha iyi olabileceğini söyledi.

Geceye katılan Real Madrid’in yıldızın Cristiano Ronaldo, ”Global Soccer Award” ödülünü alırken, Portekizli oyuncu da hakemlerin baraj ayarlamalarını yaparken sprey kullanmalarının zorunlu hale getirilmesini istediğini söyledi.