SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kazanmak istedik ama olmadı’

Gaziantepspor Yardımcı Antrenörü Tamer Tuna, golsüz sona eren Bursaspor maçına ilişkin, kazanmak istediklerini ama başaramadıklarını söyledi.

Güncellenme: 19:31, 28/12/2013
‘Kazanmak istedik ama olmadı’

Tuna, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahaya kazanmak için çıktıklarını belirterek, “Bursaspor da iyi oynadı, onlar da kazanmak için mücadele etti. Her iki takım da maçı çevirmek istedi ama olmadı. İlk yarının son maçını kazanmak istedik ancak başaramadık” dedi.

Geçen 6 haftada 4 galibiyet, 1 mağlubiyet 1 de beraberlik aldıklarını hatırlatan Tuna, “Bunlar bizim hedeflerimiz için önemliydi, hedefimize ulaştık. Küme düşmemek için oynayan bir takımı üst sıralara çıkarmak için çalıştık, bunu da başardık” diye konuştu.

İkinci devreye ilişkin de konuşan Tuna, iki hafta önce Sergen Yalçın’ın yeni yönetimle ilgili bir açıklamasının olduğunu hatırlatarak, 12 Ocak’ta yapılacak kongreye kadar görevlerinin başında olduklarını kaydetti. Yalçın’ın açıklamasını etik bulan Tuna, “Bu açıklama gerekliydi, hocamızda onu yaptı. Bunun değerlendirmesi geçiş döneminde olacaktır. Bundan sonrasını biz de bilmiyoruz. Gaziantepspor taraftarları ve şehrin verdiği destek bizi mutlu etti. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.