SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporx’in haberine göre;Rus ekibi CSKA Moskova ile sözleşmesini yenilemeyen ve 3 Ocak’tan itibaren Milan’ın futbolcusu olacak olan Japon yıldız Keisuke Honda hakkında CSKA Moskova Başkanı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Honda’nın kulübü aldattığını belirten CSKA Moskova Başkanı, Japon oyuncunun Milan’da başarılı olamayacağını da savundu.

“HONDA’YI SATMAK İSTEMİYORDUK…”

Konuyla ilgili Hollanda basınına konuşan CSKA Moskova Başkanı Evgeny Giner, “Bu şekilde haksızlığa uğramaya alışık değilim. Geçtiğimiz Haziran ayında Honda ve kardeşi bana yeni bir sözleşme imzalayacağımıza dair söz verdiler. Daha sonra Honda ve yine kardeşinin Milan ile görüşmeler yaptıklarını duydum ama bunları yalanladılar. Honda açık açık bizi kandırdı. Honda’yı satmak gibi bir düşüncemiz yoktu. Milan’da çok fazla oynayabileceğini sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

3 OCAK 2014’TE SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Keisuke Honda, 2007/08 sezonunun başında Japonya’dan Avrupa’ya adım atmış ve Hollanda ekibi VVV Venlo’ya transfer olmuştu. Hollanda ekibinde gösterdiği başarılı performansın ardından 2009/10 sezonunda ise 6 milyon euro bonservis bedeliyle CSKA Moskova’ya transfer oldu. 3 Ocak 2014 itibaryle Rus kulübüyle sözleşmesi sonra erecek olan Keisuke Honda, İtalyan ekibi Milan ile ön sözleşme imzaladı. Japon yıldızın piyasa değeri 20 milyon euro olarak gösteriliyor.