SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, 85-73 kazandıkları Aykon TED Ankara Kolejliler maçında iyi bir oyun sergileyerek, net bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Ataman, rakiplerinin saygı duydukları bir takım olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“TED Ankara Kolejliler, çok saygı duyduğumuz bir takım. Başında da çok tecrübeli bir antrenör var. İyi de basketbol oynuyorlar. Beko Basketbol Ligi’nde oldukça önemli galibiyetler alıyorlar. Bizim de maçtan önce sıkıntılarımız vardı. Bunlara rağmen oyuncuları dengeli kullandık. Maçın başında savunmada biraz hata yaptık. Sonra da bunu düzelttik. Hücumda çok iyi bir top paylaşımı yapıp, yüksek yüzdeli atışlarla çok iyi basketbol oynadık ve net bir galibiyet aldık.”

Oyuncularını alınan galibiyetten dolayı kutlayan deneyimli antrenör, “Şampiyon olduğumuz 2013 yılını iyi bir galibiyetle geride bırakıyoruz. İnşallah 2014’te de 2013’teki başarılarımıza devam ederiz” dedi.

Sarı-kırmızılı takımın oyuncularından Cenk Akyol ise maça istedikleri gibi başlayamadıklarını anlatarak, “İlk periyot bitmeden kontrolü elimize aldık. Maçın geri kalanında da iyi savunma yaparak, yüksek yüzdeyle oynadık. TED Ankara Kolejliler de iyi oynadı. Onları tebrik etmek lazım. Güzel bir yılı geride bırakıyoruz. Önümüzdeki sene de hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:21,