SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / Ali GÜLEN / FRANKFURT 

Fenerbahçe’nin de ilgilendiği Werder Bremenli futbolcu için karadeniz ekibinin 3 milyon euro’luk teklif ypaptığı açıklandı. “Yeni Mesut Özil” denilen Mehmet Ekici, Bayern Münih’ten 2011 yılında 5 milyon Euro’ya Werder Bremen’e transfer olmuş ancak yaşadığı talihsizlikler yüzünden pek de iyi iki sezon geçirmemişti.

TÜRKİYE’DEN GELEN TEKLİFLER Sakatlıktan sonra iyi bir hazırlık dönemi geçirmesine rağmen, sadece 11 maçta oynama şansı bulan Mehmet Ekici, Augsburg karşısında takımını galibiyete taşıyan golü attı. 2015 yılına kadar kulübüyle anlaşması bulunan Ekici, şimdi Türkiye’den gelen teklifleri değerlendiriyor.

“Çok yetenekli” olarak tanımlanan Ekici’nin lig arasında Trabzon’a gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Resmen satış listesinde olmamasına rağmen Trabzon’un Mehmet Ekici ile ilgilendiğini söyleyen menajeri Thomas Eichen, “Mehmet’le bize daha uygun gelen şartları oturup konuştuk ve bir karara vardık. Bu ileri bir adım” derken, üstü kapalı Trabzon’un ilgisini doğruladı.

TAKIM İÇİNDE ÇOK RAKİBİ VAR Mehmet’in kulübü ise bu sezon her futbolcuya ihtiyaçları olduğunu belirtti ama 3 milyonluk bir bedel karşılığında bırakmaya da sıcak baktıklarını açıkladı. Orta saha oyuncusu olan Mehmet Ekici’nin, bu alanda çok fazla takım içinde rakibinin bulunduğu ve forma şansının az olduğu belirtilirken, yine de Werder Bremen’de kalabileceği açıklandı. Ancak, Münih doğumlu Mehmet’in daha fazla forma şansı bulabileceği Trabzon’u tercih etmesinin daha yüksek olasılık olduğu belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:18:11,