SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, yeni sponsorluk anlaşmaları öncesi bir noktaya dikkat çekti.

Adidas ile sözleşmesi 4 ay sonra bitecek sarı lacivertli kulübün başkan vekili, “5 yıl önceki anlaşmadan sonra çok büyüdük. Yeni imzaların da bu gerçeğe göre atılması gerekir” dedi.

Hürriyet’in haberine göre; Son günlerde sponsorluk atağına geçen Fenerbahçe, forma tedarikçisi konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Sarı lacivertlilerin formalarını bilindiği gibi Adidas yapıyor. Bu nedenle F.Bahçe Yönetimi de, uzun yıllardır sponsorluklarını üstlenen firma ile görüştükten sonra diğer tekliflere yanıt verecek.

Konu ile ilgili görüşleri alınan Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, zaman içinde yaşadıkları büyümeye dikkat çekti. Gerek Fenerbahçe'nin gerekse de Fenerium'un 5 yıl önce imzalanan anlaşmadan sonra çok büyüdüğünü ve önemli bir şirket haline geldiğinin altını çizen Kiğılı, yeni anlaşmanın da buna göre yapılacağını belirtti.

“EN İYİ ANLAŞMAYI YAPACAĞIZ”

Kiğılı, Adidas ile devam eden sözleşmelerinin 4 ay sonra biteceğini belirtirken, “Forma tedarik anlaşması için acele etmiyoruz. Önümüzde bir süreç var. Karar vermek için 4 aylık bir zamanımız olacak. Henüz biten bir şey olmadığı için bu konudaki tüm spekülasyonlar yanlış ve bize zarar veriyor. En iyi anlaşmayı yapmak için görüşeceğiz. Ama ilk önceliğimiz Adidas ile. Onlarla görüştükten sonra anlaşamazsak diğer firmaların tekliflerini de dinleyeceğiz” diye konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün, forma anlaşması yapacağı firmadan 10-15 milyon Euro'luk bir gelir beklediği ifade edildi.

GÖRÜŞME VAR, ANLAŞMA YOK

Bu arada F.Bahçe Kulübü de dün bir açıklama yaparak; “Bazı haber kaynaklarında şirketimizle ilgili resmi ürün tedarikçiliği konusunda haberler yer almaktadır. 2014-15 sezonundan başlamak üzere resmi ürün tedarikçiliği konusunda bazı görüşmelerimiz olmakla beraber, henüz sağlanmış herhangi bir anlaşma yoktur” ifadelerini kullandı.