SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bitik bir takım!

28 Aralık 2013

Ankara’nın dondurucu soğuğunda geçen ilk yarıda akıllarda kalan tek an vardı, futbol adına… Zec o kadar güzel bir vuruş yaptı ki, Beşiktaş’ın sezon başından bu yana en iyi isimlerinden kaleci Tolga’yı çaresiz bıraktı. İkinci yarının başlama düdüğüyle mutlak galibiyete ihtiyacı olan siyah-beyazlılar biraz kıpırdanır gibi oldular. Ama 3 puan için gerekli olan ne futbol ne de mücadele vardı sahada. Stancu’nun inanılmaz bir şekilde kullanamadığı fırsat Amokachi’nin yıllar önce Valencia karşısında kaçırdığı pozisyonu hatırlattı.

Tamam bu sezon Beşiktaş’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Ama artık teknik direktör Slaven Bilic’in Kara Kartal’a ne verdiğinin ciddi anlamda sorgulanması gerekiyor. Takım içinde disiplin kalmamış, saha içinde ve kulübede sürekli bir uyurgezerlik hali var. Beşiktaş tuttuğunu koparan bir takım görüntüsünden çok çok uzakta, kazandığı maçlarda bile… Takım kötüydü ama Gökhan Töre’nin ne kadar kötü olduğunu anlatacak kelime bulamıyor insan. Serdar o kadar bozuktu ki, bir hücum oyuncusu olan Holosko son bölümde sağbeke geçti. Mustafa Pektemek, Beşiktaş’a maalesef olmuyor.

Gençlerbirliği’ni çok kısa sürede ayağa kaldıran Mehmet Özdilek’i tebrik etmek gerekiyor. Aynı zamanda Beşiktaş için bir efsane olan Şifo’nun artık siyah-beyazlı kulüp için ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir teknik direktör alternatifi olduğu gerçeğinin de kabul edilmesi lazım. Beşiktaş dünkü yenilgiyle bırakın şampiyonluğu ilk üçü bile zora soktu. Bu bitik takımın ayağa kalkması için devre arası kampı da yetmez. Bu arada yere göğe sığdırılamayan Bilic, ilk yarı itibariyle Samet Aybaba’nın 1 puan gerisinde kalmayı başardı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek