SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig’de kötü günler geçiren Cardiff City’de beklenen oldu ve menajer Malky Mackay’ın görevine son verildi.

Premier Lig’de bu sezon 16 puan toplayabilen ve 17. sırada yer alan Cardiff City’de bir süredir kulüp sahibi Vincent Tan ve teknik direktör Malky Mackay arasında huzursuzluk yaşanıyordu.

Cardiff City’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu, teknik direktör Malky Mackay’ın görevine son verme kararı aldı. Yeni teknik direktör önümüzdeki günlerde açıklanacak” ifadelerine yer verildi.

Kulübün Malezyalı sahibi Vincent Tan, geçtiğimiz günlerde Mackay’ın görevini bırakmaması halinde kovulacağını açıklamıştı. Yaşanan bu ayrılığın ardından gözler teknik direktör Yılmaz Vural’a çevrildi.

Cardiff City ile görüştüğünü açıklayan Vural, “Maddi konuları dahi görüştük, İngiliz ekibinin yönetiminde farklı görüşler var. Durum netleşmedi. Taraftar tepkisinden çekiniliyor” ifadelerini kullanmıştı.

İngiliz ekibinde yaşanması beklenen bu ayrılık sonrasında teknik direktörlük koltuğuna oturması ihtimali en yüksek adaylardan birisi Yılmaz Vural

Yayınlanma Tarihi:15:50,