SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, Spor Toto Süper Lig’de 4-2 kaybettikleri Akhisar Belediyespor maçının bekledikleri gibi geçtiğini ancak girdikleri pozisyonları değerlendiremediklerini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynanan mücadele sonrasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Arveladze, şunları kaydetti: “Son 10 maç kaybetmeden çıktığımız bir karşılaşmaydı ama zorlu geçti. Kolay değildi ama galibiyeti çok istedik. Çalıştıklarımızı da yapabildik. Beklemediğimiz bir senaryo olmadı. Çok pozisyona girdik ama atamadık. Akhisar Belediyespor’un çabuk oyuncuları vardı ve iyi kullandılar. Yine de 3-1’den sonra 3-2 oldu, 3-3 de olabilirdi ama bir anda 4-2 oldu. Bu dakikadan sonra da risk aldık, geride 3 kişiyle oynadık ve mağlup olduk. Sene iyi bitmedi ama devam etmek lazım.”

Sezon başında hedefledikleri puandan çok uzak olmadıklarını kaydeden Gürcü teknik adam, “Sezon başında maç başına 2 puan hesaplamıştık. 34 puan olsaydı hedefi yakalayacaktık ama olmadı. Çok da uzak değiliz” dedi.