SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Fikret Orman yönetiminin bir türlü açıklamadığı Demirören’in başkanlık yaptığı 8 yıla ait denetleme raporunun Galatasaray Kulübü’nün eline geçtiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kartalhaber.com’da yer alan habere göre; Yaklaşık 1.5 yıl önce Fikret Orman yönetiminin Ernst and Young şirketine hazırlattığı rapor bilinmeyen bir nedenle bir türlü açıklanmıyordu. Ancak beklenmedik bir gelişme oldu. Demirören aleyhinde birçok yolsuzluğun olduğu iddia edilen rapor kulüp içerisindeki biri tarafından Galatasaraylı yöneticilere sızdırıldı. Raporu inceleyen Galatasaraylı yöneticilerin bu raporu açıklamaya hazırlandığı iddia edildi.

DEMİRÖREN HER AN İSTİFA EDEBİLİR Bu gelişme karşısında büyük şoka uğrayan Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören’in geçtiğimiz gün çocukluk arkadaşı olan yakın dostu Fikret Orman’ı arayarak denetleme raporunun sızdırılması ile ilgili bilgi aldığı iddia edildi. Dün Futbol Federasyonu’nun İstinye’deki binasında da yakın dostlarıyla bir araya gelen Demirören’in istifadan son anda vazgeçtiği belirtildi. Ancak raporun açıklanması durumunda Demirören’in federasyon başkanlığından istifa etmesi bekleniyor.

YÖNETİM KÖSTEBEK ARIYOR Demirören dönemine ait raporların sızdırılması Beşiktaş Yönetimi’ni zor durumda bıraktı. Demirören Ailesi’ni karşısına almak istemeyen Beşiktaş Yönetimi’nin raporu kimin sızdırdığını araştırıyor. Yönetim kurulunun geçtiğimiz dönemde yöneticilik yapan bir isimden şüphelendiği sızan bilgiler arasında. Yönetimin bu konu hakkında çalışanlarla toplantı yapacağı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi:17:12,