SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Drogba krizi!

Sarı-kırmızılı kulüp ile Fildişili yıldız arasında yapılan sözleşme yenileme görüşmelerinde hala bir uzlaşmaya varılamaması 'Drogba devre arasında ayrılıyor mu' sorusunu akıllara getirdi.

Güncellenme: 12:25, 27/12/2013
Galatasaray’da Drogba krizi!

AMK | ÖZEL

Ünal Aysal yönetimi, Drogba’nın ilerlemiş yaşı nedeniyle 1 yıllık sözleşme karşılığında yıldız oyuncuya 4 milyon euro öneriyor. Chelsea ve Arap ülkelerinden cazip teklifler alan Drogba ise hepsi nakit 8 milyon euroluk 2 yıllık kontrat istiyor.

ABD ve Katar’dan cazip teklifler alan, Jose Mourinho’nun yönetimindeki Chelsea’nin radarında olan Didier Drogba , Galatasaray’da 4 milyon euronun yanında maç başına 15 bin euroya oynuyor. Sarı-kırmızılı yönetim, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Drogba’ya aynı şartlarda 1 yıllık yeni anlaşma önermişti. 2 yıl daha yani Mayıs 2016’ya kadar kalmak isteyen Fildişili golcünün şartı ise 2 yıllık parası 8 milyon euroyu nakit olarak hesabında görmek…

DEVRE ARASINDA İŞ BİTER!

Taraflar devre arasında son kez masaya oturacak ve Drogba’nın Galatasaray’daki kaderi belli olacak. Transferde genç oyunculara yönelen sarı-kırmızılılarda 35’lik Drogba’nın takımda kalmasını taraftardan yönetime, teknik heyetten futbolculara kadar camiadaki herkes istiyor.

Bu sezon 3 kulvarda attığı 10 golle takımın en skorer ismi olan Didier Drogba, sözleşmesini uzatması halinde büyük ihtimalle kaptanlıkla onurlandırılacak.

Yayınlanma Tarihi:11:54,