SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a gençlik aşısı…

27 Aralık 2013

Galatasaray, yönetimle teknik direktör arasındaki iletişim problemleri ve bazı isimlerin 6+0+4 kuralının uygulanmayacağı yönündeki telkinleri yüzünden sezon başında yanlış bir transfer politikası izledi.

Tok alıcı rolünü oynadı, pek çok oyuncunun rakiplerine gitmesini umursamadı, iştahla saldırmaya karar verdiğinde de ortada alacak futbolcu bulamadı.

Buna rağmen Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmayı başardı, lig yarışında da, liderle arasındaki 8 puanlık farka rağmen, son haftalarda yükselen grafiğiyle umutlarını korudu.

Galatasaray'ı Galatasaray yapan unsurlardan biri de, yapılan hatalardan ders çıkarması kulübün.

Görünen o ki, devre arası transferleri için titiz bir çalışma yürütülüyor.

Hedef çok net: Yerli oyuncu alternatiflerini çoğaltmak, atıl yabancılardan kurtulmak ve 28 yaş ortalamasıyla Süper Lig'in en yaşlı iki takımından biri olan kadroyu gençleştirmek.

Yoğun olarak ismi geçen futbolculara bakınca bu durum çok daha iyi anlaşılıyor.

Brezilyalı defans oyuncusu Alex Telles 15 Aralık 1992 doğumlu.

Gurbetçi yıldız adayı Hakan Çalhanoğlu'nun nüfus cüzdanında 8 Şubat 1994 tarihi yazılı.

Galatasaray'ın futbolcu verirken hiç zorluk çıkarmadığı, buna karşılık bir oyuncuya talip olduğunda hep kötü muameleyle karşılaştığı Eskişehirspor'dan almaya çalıştığı Tarık Çamdal'ın doğum tarihi 24 Mart 1991.

Son iki sezondur ismi gündemde olan Serdar Aziz ise 23 Ekim 1990 doğumlu.

Halen kadroda bulunan 24 Ekim 1994 doğumlu Bruma'yı da hesaba katarsak, şu anda izlenen transfer politikası, dördüncü yıldızı takma hedefinden daha fazlasını kapsıyor. Galatasaray'ın yarınları inşa ediliyor.

Şunu da unutmamak lazım: Hiçbir transfer imza atılmadan bitmez, hiçbir oyuncu sahada varını yoğunu ortaya koymadan takıma katkı sağlamaz.

Ama en azından izlenen yol, çizilen rota Galatasaray adına doğru görünüyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek