SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına’dan Aslan’a ultimatom!

Trabzonspor Basın Sözcüsü, Olcan ve Onur'u kesinlikle satmayacaklarını, son dönemde oyuncularını isteyen Galatasaray'ın transferleri yanlış yollardan yaptığını iddia etti.

Güncellenme: 16:39, 27/12/2013
Fırtına’dan Aslan’a ultimatom!

Trabzonspor Basın Sözcüsü Yakup Aslan, Radyospor'da yayınlanan Haber Merkezi programına sert açıklamalar yaptı. Aslan, Olcan'ı ve Onur'u kesinlikle satmayacaklarını ifade ederken, son maçta kırmızı kart gören Colman'a ekstra bir ceza vermeyeceklerini dile getirdi.

Basın Sözcüsü, Galatasaray'ın son dönemde kendi futbolcularına musallat olduklarını ifade ederek, sarı kırmızılıların bu transferleri yanlış yollardan yaptığını belirtti.

İşte o açıklamalar

“Stadımızın normalde temeli atıldı. İki yıl içinde bitirilme zorunluluğu var. 1.5 sezon sonra sahamızda oynayacağız. Eski yönetim bir takım sorumlulukları yerine getirmemiş. Devlet bizden almıştı kullanım haklarını, ama tekrar geri alacağız. Aidat ödenmediği için sıkıntı oldu. Ama ödenecek ve tekrar geri alınacak. İsim hakkı için görüşmeler yapılıyor. Büyük meblağlar konuşuluyor. Stadın esas ismi ne olsun diye bir çalışma yapıyoruz”

“Şu aşamada yeni yapılanma içindeyiz. Hiçbir futbolcumuzu satmayı düşünmüyoruz bu süreç içinde. Genç futbolcuları takıma monte etmeye çalışıyoruz, ağabeylerin de orada olması lazım. 8-9 milyon Euro'lara kimseyi bırakmayız. Taraftar rahat olsun. O paralar küçük paralar bizim için. 80 trilyon parayı 4 ayda ödeyen bir kulübüz”

“Galatasaray bize biraz son yıllarda musallat oldu. Çok şık olmayan yöntemlerle oyuncularımızı elimizden aldılar. Eski yönetimin de gafleti oldu. Artık bu devirler geride kaldı. Futbolcumuzu bizden almaya kimsenin gücü yetmez. Buna müsaade etmeyeceğiz. Oyuncularımız bizden hak ettiklerini alacak ve başka kulübe gitme ihtiyaçları da kalmayacak. Şampiyonluğa gidecek bir ekip oluşturmak istiyoruz”

“Colman çok değerli bir oyuncu. Son 1-2 yıldır küsmüş. İstediği zaman, motive olduğu zaman Türkiye'nin en iyi orta saha oyuncusu. Colman'nın Galatasaray maçındaki hareketinde kasıt yok. Sarı kart sınırındaydı. İsteseydi sarı kart görüp gidebilirdi. Kırmızı kart görmesine gerek yoktu. Colman'a ekstra bir ceza yok. Kıyakta yok ekstra ceza da yok. Riera'nın provakasyonu vardı. Hakem göremedi”

“Bizim kimseye karşı bir ön yargımız yok. Fenerbahçe de buna dahil. Galatasaray bizim dost kulübümüz olarak bilinir. Bizden alınan oyuncuların alış tarzı yanlış. Biz aptal mıyız? Selçuk bizi 1 sene oyaladı. Meğer planlar yapılmış. Eski yönetimin de hatası var. Bir yönetim dik durduğunda hiçbir futbolcu ona rağmen bir şey yapamaz. Yaparsa bedelini öder”

“Bir iki sene içinde Türkiye'de herkesin takdir edeceği bir kulüp olacağız. Ekonomik sıkıntılar var. 80 trilyon para ödedik. Bir sürü borçlar var. Herşey temlik altındaydı. Bunları kaldırdık. Hesapsız işler yapılmış”

“Bulursak rakiplerimizin topçularını alacağız, ama ayartarak değil. Biz Trabzonspor olarak tüm Anadolu kulüplerine ağabeylik yapmak istiyoruz”

Yayınlanma Tarihi:16:38,