SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde iki gün süreyle dünyanın önemli spor adamları, spor kuruluşları ile spora yatırım yapan kurumlarına ev sahipliği yapacak 5. Globe Soccer Konferansı’nda, Şenes Erzik’in de konuşmacı olarak yer alacağı belirtildi.

Futbolda küreselleşme ve finans, günümüz ve gelecekteki futbol stadyumlarının durumları, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın teknik ve organizasyonel tarafları gibi konuların ele alınacağı konferansta, birçok önemli ismin yer alacağı ifade edildi.

5. Globe Soccer Konferansı’nın katılımcıları arasında, FIFA Hakem Komitesi Başkanı Massimo Busacca, UEFA Hakem Komitesi Başkanı Pierluigi Collina, FIFA Hukuk Direktörü Marco Villiger, Dubai Spor Konseyi Elçisi ve eski futbolcu Diego Armando Maradona, Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Fabio Capello, Bayern Münih Teknik Direktörü Josep Guardiola, Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, Real Madrid oyuncusu Cristiano Ronaldo, Bayern Münih oyuncusu Frank Ribery ve Barcelona futbolcusu Xavi gibi isimlerin bulunduğu bildirildi.