SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakan gitti, şimdi ne olacak?

27 Aralık 2013

‘Kulüp battı gidiyor, bunlar para bulamaz' en yaygın dillendirilen görüştü. Aksi oldu, para buldular. Borç 3 milyon TL azalmışsa bunda Erdoğan Bayraktar'ın katkısı çoktur. İbrahim Hacıosmanoğlu değil de diyelim ki Metin Atasoy başkan seçilseydi, bakan bey aynı desteği verir miydi? Evet. Yani Erdoğan bey kurum için bunu yaptı.

Vekili, bakanı olduğu şehri için yaptı. Asıl soru, bundan sonra ne olacak? Kulübe gelen paranın önemli bir bölümü bakan aracılığı ile sağlanıyorsa o yoksa neler olur?

1- Bakan aracılığı ile gelebilecek sponsorların bazıları ya da tamamı çekilebilir. Bu durumda transferler gerçekleşmez, kulüp mali açıdan daha da zor bir sürece girer.

2- Görevinden ayrılsa da bakan bey bu sponsorların Trabzonspor'la yollarına devam etmesi noktasında ısrarcı olabilir. Doğal olarak da transferler gerçekleşir.

3- Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, bakan bey dışında başbakanla özel bir diyalog kurdu. Kulüp ziyaretleri, Akyazı açılışı, Polonya'daki buluşma gibi. Kulüp, beklediği destekleri işadamı ve sponsorlardan alabilir.

4- Bu arada saha sonuçlarının getirdiği başarı, mali tablonun en azından eksiye dönmesini engelleyebilir.

5- En iyi ihtimal; sponsor anlaşmaları kağıt üzerinde imzalı yapılmışsa, süreç kulübü etkilemez.

Başkan ve yönetim, yeni kaynaklar bulmalı değil, bulmak zorunda. Çok yüksek ücretli oyuncular ve ücretlerinin artırılmasını isteyenler var. Son yaşananlar, kurumun dönüp kendine bakmasını sağlayabilir. Milyon dolarlara dünya yıldızı değil, az parayla yıldız adayları transfer edilir. Erdoğan Bayraktar'sız dönem sadece siyaseti değil, Trabzonspor'u kesin etkileyecektir. Etkinin derecesi ileriki günlerde görürüz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek