SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporx’in haberine göre; Fransa Ligue 1 ekiplerinden Paris Saint Germain’in yıldızı Zlatan Ibrahimovic’in kadın ve erkek futbolu hakkında söylediği sözler ülkesinde büyük tartışma yarattı.

İsveç Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz ay erkek milli futbol milli takımında 146 kez forma giyerek rekor kıran Anders Svensson’a Volvo marka bir otomobil hediye edip kadın milli takımında 187 kez oynayarak Svensson’u çoktan geride bırakan Therese Sjogran’a ise hiçbir şey verilmemesi tartışma yaratmıştı.

Sjogran konu hakkında daha sonra “Mesele otomobil değil, federasyonun davranış tarzı. Svensson’u onore ediyorlarsa, beni de etmeliydiler” açıklamasını yaparken konu hakkında bir başka İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic’ten yorum geldi.

PSG’nin başarılı futbolcusu, “Kadınların yaptığı her şeye saygım var. Ve onlar bu işi fantastik bir şekilde iyi yapıyorlar. Ancak kadın ve erkek futbolunu karşılaştıramazsınız. Bundan vazgeçin, hiç eğlenceli değil” ifadelerini kullandı.

Yıldız isim, “Avrupa’da beni Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo ile karşılaştırıyorlar. Ancak ülkeme geldiğimde kadın oyuncularla karşılaştırılıyorum. Bütün kadınlara saygım var. Onlar ne iş olursa olsun yaptıkları şey nedeniyle ödüllendirilmeli” dedi.

Söylediği her söz olay olan Ibrahimovic, “Yazın İsveç medyasına benim mi yoksa Lotta Schelin’in mi daha iyi olduğunu sordum. Şaka yapıyor olmalısınız? Bütün rekorları kırdıktan sonra beni kiminle karşılaştırabilirsiniz?” şeklinde konuştu.

Zlatan Ibrahimovic’in bu sözlerine İsveç Kadın Milli Takımı oyuncuları büyük tepki gösterirken Nilla Fischer Twitter’daki hesabından konuyla ilgili “Hayatımda okuduğum en aptalca sözler” yorumunu yaptı.