SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal’dan Sow’a ilginç ceza!

Antrenmana yetişmek için arabasını bırakıp motoruna atlayan Senegalli şoke oldu.İdmana gecikeceğini anlayan F.Bahçeli yıldız, trafik yoğunluğunu motosikletiyle aştı ama hocasına takıldı.

Güncellenme: 10:59, 26/12/2013
Yanal’dan Sow’a ilginç ceza!

Hürriyet’in haberine göre; Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Samandıra'da tüm kontrolü elinde bulunduruyor. Zaman zaman tatlı sert çıkışlarla disiplini sağlayan başarılı teknik adamı çıldırtan bir olay yaşandı.

Sarı-lacivertlilerin yıldız futbolcusu Moussa Sow, geçtiğimiz gün yapılan akşam idmanına trafik nedeniyle geç kalacağını hesaplayınca, fazla kullanmadığı motosikletiyle Samandıra'ya gitmeye karar verdi. Hızla tesislere hareket eden Sow antrenmana da zamanında ulaştı.

‘BUNU YAPMAYA HAKKIN YOK'

Sow’un antrenmana motoruyla geldiği bilgisi idman başlamadan önce Ersun Yanal'a geldi. Tecrübeli hoca, bu bilgi karşısında oldukça sinirlendi ve Sow'u yanına çağırdı. Yanal oyuncusuna yüksek bir sesle, “Buraya nasıl motorla gelirsin? Buna ne hakkın var?” diye bağırdı. Gördüğü bu tepkiye şaşıran ve nedenini anlamayan Moussa Sow bir anda şaşkınlıkla irkildi. Yanal ise devam etti:

‘HER ŞEYDEN ÖNCE SAĞLIĞIN GELİR'

”Sen bizim profesyonel futbolcumuzsun. Can güvenliğin bir antrenmandan çok daha önemli… O kadar yolu can güvenliğini hiçe sayıp motorla geldiğin için sana ceza vereceğim. Normalde antrenmana bile almamam gerek. Bir daha asla bunu yapmayacaksın!”

Ersun Yanal'ın bu söz-lerine hiçbir karşılık Sow antrenmana zamanında yetişmek için motorunu kullandığını belirtti ve arkadaşlarının yanına gitti.

ERTESİ GÜN ÖZÜR DİLEDİ

Motor olayı bu şekilde kapanmadı. Moussa Sow, ertesi gün antrenmana geldiğinde doğrudan Ersun Yanal'ın odasına gidip konuşmak istediğini söyledi. Hocasına hak veren Senegalli oyuncu, “Sözleriniz üzerine uzun uzun düşündüm. Çok haklı olduğunuza karar verdim. Davranışımdan dolayı sizden özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak” dedi.

MEIRELES UYUYA KALDI AMA…

Ersun Yanal kendisinden özür dileyen Sow ile konuşurken, ilginç bir ayrıntıyı aktardı. Tecrübeli hoca, Sow'a “Bak, Meireles geçtiğimiz gün antrenmana geç kaldığı için beni aradı ve uykuda kaldığını söyleyip özür diledi. Meireles'e geç kaldığı için ceza bile vermedim. Sen de arayıp antrenmana geç kalacağını belirtebilirdin. Bunu affedebilirdim. Ama geç kalmamak için can güvenliğini tehlikeye atmanı kabul edemedim” diye konuştu.

VOLKAN VE BEKiR'iN DE MOTOSİKLETi VAR

Fenerbahçe’de sadece Sow'un değil Volkan ve Bekir'in de motosikletleri var. Moussa Sow, Bekir ve Volkan motosikletlerini hobi olarak zaman zaman kullanıyor. Sarı-lacivertlilerin sahip olduğu motorlarının değeri 30 bin Euro civarında.

Yayınlanma Tarihi:08:37,