SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 29 Aralık’ta deplasmanda yapacakları Torku Konyaspor maçından 3 puan beklediklerini bildirdi.

Sağlam, takımının Torku Konyaspor maçı hazırlıkları öncesinde yaptığı konuşmada, ligin ilk yarısını 30 puanla kapatmayı istediklerini belirtti.

Gaziantepspor maçının ardından Torku Konyaspor maçına daha moralli hazırlandıklarını ifade eden Sağlam, şunları kaydetti:

“Gaziantep maçı zorlu geçti ama güzel bir sonuçla tamamlandı. Torku Konyaspor maçından 3 puan bekliyoruz. Oradaki iklim ve saha koşulları nasıl olacak şimdiden kestirmek zor. Biz her şekilde üst seviye mücadele ortaya koyacağız. Hedefi yukarılar olan takımların bu tür maharetlerin arkasına sığınma lüksü yok. Konyaspor, teknik direktör değişikliğine gitti, farklı bir motivasyonla maça çıkacaklardır.”

Sağlam, Eskişehirspor’lu futbolculara gelen transfer tekliflerine de değindi.

Bir takımın bir çok futbolcusuna transfer teklifi gelmesinin o takımın iyi olduğunu gösterdiğini vurgulayan Sağlam, “Biz iyi bir takımız. Kulübün menfaatleri doğrultusunda hamleler yapmak lazım. Başkanımız ve yöneticilerimizle bu konularda fikir alışverişinde bulunuyoruz, kulübün menfaatleri doğrultusunda gerekenleri yapacaklardır” ifadelerini kullandı.

HASAN HÜSEYİN ACAR ANTREMANA KATILMADI

Eskişehirsporlu futbolcular, Torku Konyaspor maçının hazırlıklarına Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde devam etti. Sağlam yönetiminde yaklaşık 120 dakika süren antrenman, ısınma ve 5’e 2 pas çalışmasıyla başladıktan sonra taktik antrenmanla tamamlandı.

Diş çekimi yapılan ve sağlık ekibi gözetimindeki Hasan Hüseyin Acar antrenmanda yer almadı.

Gaziantepspor maçındaki sert iklim şartlarına rağmen takıma destek için tribünde bulunan ve fotoğraf karesine konu olan Cengiz Adalı ile oğlu Sefa Erdem Adalı ve fotoğrafı çeken muhabir Ahmet Deniz Canoruç, Eskişehirspor İdari Asbaşkanı Mustafa Akgören’in misafiri olarak tesislere geldi.

Akgören, Adalı ve oğluna Eskişehirspor forması hediye etti.

Yayınlanma Tarihi:20:00,