SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini’nin gözdesinden haber var

Karabükspor’da sergilediği futbolla dikkatleri üzerine çeken Galatasaray’ın kiralık oyuncusu Furkan Özçal önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 19:37, 26/12/2013
Mancini’nin gözdesinden haber var

Karabükspor'da başarılı bir performans sergileyen Galatasaray'ın kiralık oyuncusu Furkan Özçal yeniden sarı kırmızılı formayı giymek istediğini söyledi.

NTVSpor Radyo'da soruları yanıtlayan Karabüksporlu futbolcu Fenerbahçe maçında Roberto Mancini'nin dikkatini çekmesi içinse; “Mancini çok büyük bir hoca. O'ndan bu sözleri duymak çok güzel. Yeniden Galatasaray'da olmak isterim” dedi.

Galatasaray tarafından Karabükspor'a kiralanan Furkan Özçal: ' Mancini'nin sözleri karşısında çok mutlu oldum. Böylesine büyük bir hocadan bu sözleri duymak çok güzel. Galatasaray'da yeniden forma giymeyi tabii ki isterim. Ama bu konuda kararı Karabükspor verecek. Ben futbolcuyum, profesyonelim, çıkar oyunumu oynarım.

Ben yurtdışında doğma büyüme olduğum için Galatasaray'ın 2000’li yıllarda ki başarıları ile büyüdüm. Orada bu başarılar bizde çok daha fazla heyecanlar yaşattı. O nedenle Galatasaray'ın yeri bende başkadır' ifadelerini kullandı.

Özçal ‘yeniden Galatasaray forması giymeyi çok istiyorum. Bunun için çok çalışıyorum .Şampiyonlar Ligi olsun, oyuncu kalitesi olsun, her şey çok iyi. Her genç oyuncu gibi sarı kırmızılı formayla sahalarda olmak istiyorum' itirafında bulundu.

Hatırlanacağı üzerine Furkan, Karabükspor-Fenerbahçe maçında Mancini'nin dikkatini çekmiş, İtalyan teknik adam, oyuncunun Galatasaray tarafından Karabükspor'a kiralanmasını ‘Şaka mı bu?‘ sözleri ile değerlendirmişti.