SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Kaysereri Erciyesspor’un çok önemli bir maça çıkacağı belirtilerek, şöyle denildi:

“İlk yarının son maçında sahamızda Galatasaray ile oynayacak olan Kayseri Erciyesspor bu maçta taraftarının desteğine çok ihtiyaç duyacaktır. Sezona çok kötü bir başlangıç yaparak son sıralardan kurtulma mücadelesi veren takımımız yeni teknik direktörümüz nezaretinde şehrimizdeki ilk maçına çıkacaktır. Hikmet Karaman kendini ispatlamış ve bu ligi en iyi tanıyan teknik direktörlerin başında gelmektedir. Başkanımız Ziya Eren’le birlikte iyi bir transfer politikası güderek bu takımı ligde bırakacaklarına olan inancımız tamdır. Gelişiyle camiamızı heyecanlandıran Hikmet Karaman hocamıza son derece güveniyoruz Galatasaray maçlarındaki uğurunu bu maçta da bekliyoruz.”

Rakip takım taraftarlarına misafir tribün dışında başka tribünlerden bilet almamaları çağrısı yapılan açıklamada, “Özellikle bu tür maçlarda rakip seyirciler Kayseri Erciyesspor tribünlerine girerek kendilerine ayrılan alandan taşmakta ve maç sırasında bir takım münakaşalar meydana gelmektedir. Biz Erciyesspor taraftarı olarak hiç bir takım taraftarının hakkına tecavüz etmiyoruz. Her takım taraftarına son derece saygılıyız. Galatasaraylı taraftarların da aynı saygıyı göstererek Erciyesspor taraftarı için ayrılan tribünlere kendi takım forması ve kaşkoluyla gelmesini ve içimizde takımları lehine tezahürat yapmalarını istemiyoruz. Emniyet güçlerinin bu konuda gerekli tedbiri alarak tribünlerimize Galatasaray ürünleriyle gelenleri engellemelerini istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kayseri Erciyesspor-Galatasaray maçı, 28 Aralık Cumartesi günü saat 19’00’da Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda oynanacak.

Yayınlanma Tarihi:15:20,