SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / Sercan AKKUŞ

Ağustos ayında A Milli Takım’a manevi olarak imza atan ve ardından 7 senelik bir anlaşma yapan Fatih Terim’le Ay-yıldızlılarımızın kaderi bir anda değişti.Türkiye Terim’in gelmesiyle üst üstü galibiyetler alarak FIFA sıralamasında 9 basamak ilerledi. Kadıköy’de oynanan Hollanda maçı sonrası 2014 umudu bitti ve yeni yapılanma sürecine geçildi.

TERİM’İN UMUDU GENÇLER OLACAK

Türkiye’de yeni bir değişikliğe adım atan Terim ipleri eline aldı. EURO 2016 ve sonrası için gençlere yönelik çalışmalar tüm hızıyla başlatıldı. Federasyonun yerel temsilciliklerindeki görev dağılımlarıyla, Türk takımları da bu değişimden oldukça faydalanacak.

GURBETÇİLERİN MİLLİ FORMA HAYALİ

Yeni bir jenerasyon için temellerin atılması yurt dışındaki gurbetçi futbolculara adeta bir müjde oldu. Milli takım arayışlarında olan ve Türkiye’yi tercih etmeyi aklından geçirmeyen Manchester United’ın genç yıldızı Adnan Januzaj’in, A Milli Takımımız ile yakından ilgilendiği öğrenildi. Almanya’da futbol hayatını sürdürüp, gelecek vaat eden oyuncularla da irtibata geçildi. Ay-Yıldızlı ekibin bu çalışmaları ülke futboluna yeni isimler kazandırılmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Adnan Januzaj için Belçika ve İngiltere tercihleri ön planda olurken, Türkiye’nin de artık isminin geçmesi, değişimdeki sürecin ne kadar kuvvetli olduğunu gösterdi.

DİĞER LİGLERİ DE TAKİPTE

Fatih Terim ve ekibi son haftalarda alt liglerde oynanan müsabakaları mercek altına aldı. Özellikle PTT 1. Lig’in üstünde duruldu. Federasyonun yerel temsilciliklerinde olan hocalar aracılığıyla da bölgedeki amatör ve genç takımlar maçları izleniyor. Spor Toto 2. Lig ve Spor Toto 3. Lig maçlarından bilgiler her hafta federasyon merkezinde Fatih Terim’in bilgisi altında toplanıyor. Türk futbolu bu yeni başlangıçla ilerleyen yılları garanti altına almaya çalışıyor.

Yayınlanma Tarihi:15:07,