SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağdaş ŞENEL / Amkspor.com Son zamanlarda tribünlerde yaşanan hükümete ve Başbakana karşılık yapılan tezahüratlar sonrası ortam iyice gergin bir hal aldı. Dün Bursaspor Taraftar grubuna yönelik AKP gençlik kolları tarafından atılan maile Teksas grubu cevap niteliğinde bir bildiri yayınlamıştı.

Bugün ise Spor Toto Süper Lig’deki büyük takımların yaşadığı olayın bir benzeri PTT 1. Lig’e sıçradı. Geçtiğimiz günlerde oynanan Adana Demirspor, Denizlispor maçında yaşanan olay taraftarları çileden çıkardı.

Stada girişlerde Demirspor taraftarının taktığı atkılarda ‘Che’ amblemi ve fotoğrafı olması sebebiyle atkılar güvenlik ekipleri tarafından toplatıldı kimi taraftar ise bu sebepten dolayı stada alınmadı.

Adana Demirspor’un ‘Şimşekler’ adlı grubu bu olayla ilgili Valilik ve Emniyet teşkilatının yaklaşan yerel seçimler öncesi yaşadığı husumetin futbola alet edilmesinden dolayı son derece rahatsız. İşte Adana Şimşekler grubunun sosyal medyadan yaptığı o bildiri…

İŞTE ŞİMŞEKLER GRUBU’NUN ATKI SORUNUYLA İLGİLİ  O AÇIKLAMASI… “Pazartesi oynanan Denizlispor maçı öncesi valilik kararıyla emniyet tarafından uygulanan tamamen keyfi bir uygulama ile karşı karşıyayız.. MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün ADANA DEMİRSPOR atkılarına kendi ismini yazdırıp dağıtmasına Valilik engel olmaya çalışmış ve o atkıları maçtan önce toplatmıştır…

Buraya kadar bir sorun yok.. Çünkü ADANA DEMİRSPOR TARAFTARI DA hiçbir partinin adayının yada mensubunun ismini ADANA DEMİRSPOR ATKILARINDA görmek istemez ve buna şiddetle karşı çıkar.. Ama bu mevzudan yola çıkarak CHE baskılı atkılar takan bazı taraftarlarımızdan bu atkıların toplanması kabul edilemez ve tamamen keyfi bir durumdur.. TÜM ADANA HALKININ yakından takip edip bildiği üzere; Valilik ve Emniyet ile Hüseyin Sözlü ve Çevresinde bir husumet yaşanmaktadır.. Yaklaşan yerel seçimin bu husumetin nedeni olduğu aşikardır..

Ama bu husumete ADANA DEMİRSPOR İSMİNİ KARIŞTIRMAYIN.. Husumetinizi başka mecralarda nasıl sürdürecekseniz sürdürün.. Bu sizi bağlar.. Ama ADANA DEMİRSPOR üzerinden yol haritası çizmeyin ve meydan okumayın.. Bizi bize bırakın.. Bu şehirde ve şehir dışında yaşayan yüzbinlerce Demirsporlu bu duruma en sert biçimde karşı çıkar ve size müsade etmez.. Önce pankart yasaklarıyla başlayan ve adını kendilerinin bile koyamadığı bu keyfi hareket CHE atkılarıyla devam etmektedir.. Süper Lig, Ptt 1.Lig ve diğer tüm liglerdeki maçları izliyoruz.. Tüm statlarda pankartlar taraftarların önüne asılmaktadır… Bu konunun üstüne gitmememizin tek nedeni çıkabilecek gerginlikleri önlemek ve Adana Demirspor Taraftarını futbol teröristi gibi göstermenize müsade etmemektir.. Ama görüyoruz ki siz bizim gösterdiğimiz hassasiyete sahip değilsiniz.. Ama bu konularda tamamen haklıyız ve hakkımız olanı zamanı geldiğinde alacağız.. Avrupa’nın çoğu statında Che baskılı ürünlere, pankartlara rastlarsınız.. Bu bir duruştur.. Che’nin partisi yoktur.. Sizin gibi seçim amaçlı hareket etmez.. O yüzden Denizli maçı öncesi yaptığınız keyfi uygulamayı şiddetle kınıyoruz…

YÜCE ATATÜRK yazısının disiplin kuruluna sevkedildiği ülkemizde bu keyfi uygulamaya da şaşmamak lazım.. Sevkedenler aldıkları özgür nefesi ve yaşadıkları hür hayatı kime borçlu olduklarını unutmuş gözüküyor.. Açıklamalarıyla yanımızda olan tüm taraftar gruplarına minnettarız.. Sağolsunlar.. Onların da söylediği gibi hiçbir kuvvet ADANA DEMİRSPOR TARAFTARINI sindiremez ve yıldıramaz.. Çünkü bizim kılavuzumuz bellidir; Doğruluk,dürüstlük, adamlık, insanlık ve haklı olmaktır.. Bu mücadele nefes aldığımız sürece devam edecektir.. Ve unutulmamalıdır ki birgün bu statta keyfi ve dayatmacı uygulamaların sahipleri olmayacak, ama ADANA DEMİRSPOR VE TARAFTARI HERZAMAN VAROLACAKTIR..  Saygılarımızla  ŞİMŞEKLER GRUBU…”

Yayınlanma Tarihi:17:57,